Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Literatura dziecięca 6-8 lat

Najczęściej kupowane razem

Basia i granice. Basia
5/5
18,29 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
65,37 zł

"Basia i granice" to pierwsze dziecięce spotkanie z tematem asertywności w grupie!

To jeden z tych pechowych dni, kiedy nic nie układa się tak, jak powinno. Poranne przygotowania do wyjścia z domu obfitują w pośpiech i nerwy, a Basia dociera do przedszkola po czasie. Nieudany początek dnia psuje dziewczynce humor na dobre: pogawędka z lubianym przecież kolegą Marcelem jest dla niej nieciekawa, a niektóre z zachowań Dżesiki jeszcze bardziej wzmagają jej irytację.

Oczywiście nie tylko Basi przytrafia się gorszy dzień: jej przedszkolni koledzy i koleżanki też nie czują się dobrze w pewnych okolicznościach, miewają spadki nastroju i trudniejsze momenty. Z pomocą maluchom przychodzi niezawodna pani Marta. Wyrozumiała, empatyczna nauczycielka wyjaśnia dzieciom, jak radzić sobie w podobnych sytuacjach, jasno komunikować swoje potrzeby emocjonalne i wyznaczać prywatne granice z szacunkiem wobec innych.

"Basia i granice" to część bestsellerowej serii "Basia", przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kolejne tomy cyklu przedstawiają kadry z życia przebojowej pięciolatki i jej bliskich. Basia chodzi do przedszkola, gdzie widuje się z kolegami i panią Martą, a wolny czas spędza w towarzystwie rodziców, rodzeństwa oraz domowych pupili - żółwia Kajetana i maskotki o imieniu Misiek Zdzisiek.

Tajemnica sukcesu serii o Basi kryje się w jej autentyczności: każdy mały czytelnik rozpozna w niej sytuacje z własnej codzienności, które łatwo przełoży na swoje życie. Basia i jej towarzysze mierzą się z problemami, trudnymi emocjami, wyzwaniami, jakie stawia przed nimi każdy dzień: lektura unaocznia dziecku sposoby radzenia sobie w podobnych sytuacjach i przygotowuje je do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Autorka serii "Basia", Zofia Stanecka, jest jedną z najbardziej znanych twórczyń współczesnej literatury dla dzieci i młodzieży. Poza omawianym cyklem popularność przyniosły jej tytuły inspirowane fantastyką, ludowymi podaniami i baśniami; są wśród nich książki takie, jak "W kraju Polan. O dawnej Polsce" czy "Baśnie dla młodszych i starszych". Ilustratorką serii o Basi jest Marianna Oklejak, graficzka znana m.in. z wyróżnionych nagrodą Książki Roku polskiej sekcji IBBY tytułów "Cuda wianki" i "Jestem miasto. Warszawa".

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Ewa R.

Klient zweryfikowany

5/5
| 04-04-2022 | Recenzja zweryfikowana
Solidne wydanie, twarda okładka i miłe w dotyku, grube kartki pokryte kolorowymi ilustracjami tylko zachęcają pociechy do zaglądania do książki. A dla rodziców niemała pomoc w przekazaniu dzieciom jak radzić sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Polecam.

Anna B.

Klient zweryfikowany

5/5
| 07-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
I tym razem Basia nas nie zawiodła. Książka daje pretekst do rozmowy o tym, co czuje dziecko, łatwiej mu nazwać i zrozumieć co czuje i jak sobie z tym poradzić. Polecam.

Joanna Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książeczki o Basi już od 2 lat są najchętniej czytanymi przez nas książkami, dlatego też gdy tylko pojawiła się najnowsza pozycja od razu znalazła się ona w naszym koszyku. Nawet nie spodziewałam się że książka nie tylko nas rozbawi, ale przede wszystkim tak bardzo się przyda. Przygody Basi rozpoczęłyśmy czytać razem z córką a w międzyczasie dołączył do nas mój młodszy synek. Okazuje się że tematyka stawiania granic bardziej dotyczy syna, który nie za bardzo wie jak ma zachować się w różnych sytuacjach. Nie wie gdzie znajdują się ludzkie granice oraz pewna strefa komfortu. Opowiadanie w jakiś sposób zobrazowało mu, co mogą czuć inni ludzie i jakie są ich emocje. Fakt, że wszystko nie jest ubrane w patetyczne słowa, a raczej przypomina codzienne sytuacje jest naprawdę pomocny.

Aneta F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kolejne fajne i pouczające opowiadanie dla przedszkolaków. Basia doskonale do nich przemawia. Pewnie dlatego, że sama jest przedszkolakiem a jej problemy są podobne do tych, które dzieciaki znają z codziennego przedszkolnego życia. Basia po raz kolejny pokazuje maluchom w jaki sposób zrozumieć otaczający nas świat. Mamy tutaj wiele emocji, zarówno tych przeżywanych przez dorosłych, jak i te które noszą w sobie dzieciaki. Najważniejsze że wszystko zostało napisane prostym i przystępnym językiem który dzieci od razu rozumieją. Oczywiście te życiowe problemy zostały okraszone pięknymi ilustracjami, genialnymi w swojej prostocie. Basia na długo pozostanie naszą ulubioną wieczorną czytanką.

Malgorzata G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książeczki o Basi są naprawdę bliskie naszemu sercu. Poruszają tematy, które są naprawdę ważne, a przy okazji wszystko przystrojone jest dobrym humorem i sytuacjami z życia codziennego. Dzięki temu czytanie jest naprawde przyjemne. Pewnego ranka mama Basi jest na granicy wytrzymałości. Jako rodzic sama doskonale rozumiem co czuje. Oczywiście ten zły humor błyskawicznie przeniósł się na Basie, która ma ochotę pobawić się sama. Na szczęście Pani Marta zauważa Basię i nie dość że pomaga jej oswoić się z targającymi nią emojami, to jeszcze organizuje grupie zajęcia o granicach. Zostają tu poruszone ważne tematy, np o własnych ciałach, o granicach osobistych oraz o prywatnej przestrzeni. Dzieci nauczą się mówić "nie" w ważnych życiowych sytuacjach. Bardzo polecam

Dostawa

3156701
Ładowanie...