Autyzm. Ćwiczenia dla dzieci (Puja Trivedi Parikh) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Autyzm. Ćwiczenia dla dzieci

Puja Trivedi Parikh

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Harmonia
Liczba stron: 84

Kup w zestawie:

Autyzm. Ćwiczenia dla dzieci
5/5
40,99 zł 49,50 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
129,30 zł
104,17 zł
oszczędzasz 25,13 zł (19%)
-17%

49,50 zł

40,99 zł

oszczędzasz 8,51 zł (17%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

"Autyzm. Ćwiczenia dla dzieci" to zbiór 50 ćwiczeń, zwiększających pewność siebie i uczących umiejętności komunikacji, które przeznaczono dla dzieci w wieku 4-8 lat. Dzięki nim ułatwisz prawidłowy rozwój dziecku z ASD. Nauka umiejętności społecznych z tymi rewelacyjnymi zadaniami może być naprawdę skuteczna. Korzystając z ćwiczeń lub gier, zaprojektowanych z uwzględnieniem potrzeb i możliwości dzieci autystycznych, pobudzasz naraz kilka obszarów rozwoju.

Prezentowane ćwiczenia to świetna metoda nauki różnych umiejętności, z którymi zwykle ma problem dziecko z ASD. Znajdziesz tu propozycje prostych zadań. Dzięki nim uczeń będzie mógł rozpoznawać oraz regulować własne emocje, a przy tym dobrze porozumiewać się z innymi ludźmi. Co więcej, ćwiczenia stawiają też na naukę koncentracji. Kolorowe ilustracje dodatkowo przyciągają dziecko do książki i ułatwiają zrozumienie poszczególnych zadań.

"Autyzm. Ćwiczenia dla dzieci" to świetny sposób na wzmocnienie dziecięcego rozwoju. Zagadki, kolorowanki i gry dodatkowo angażują małego odbiorcę, a przy tym wyjaśniają, z czym wiążą się zaburzenia autystyczne. Dzięki prostym zadaniom dziecko może dobrze zrozumieć siebie oraz odkryć własne predyspozycje. W ten sposób poprawi również umiejętności przydatne w przedszkolu lub w szkole. Niektóre zadania odciągają także od powtarzania pewnych czynności, a inne ułatwiają wyrażanie uczuć.

Znajdziesz tu również przejrzyste opisy poszczególnych ćwiczeń, dzięki czemu zrozumiesz, na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania wybranego zadania z dzieckiem. Informacje dla osób dorosłych ułatwiają odkrycie celu zadań, a także powszechnie występujących trudności w ich wykonaniu. Dzięki nim łatwo wybierzecie odpowiednie ćwiczenie. Pobudzając różne obszary rozwoju, możesz nauczyć malucha wielu nowych umiejętności, dobrze przygotowując go na szkolne wyzwania.

Czego uczą prezentowane ćwiczenia? Przede wszystkim dotyczą sprawnej komunikacji i umiejętności społecznych. Ponadto dziecko odkrywa świat emocji oraz uczy się, jak właściwie wyrażać uczucia. To także dobry trening samoregulacji, a przy tym prawdziwy rozwój integracji sensorycznej. Ponadto dzieci mogą walczyć z czynności, które utrudniają im naukę i próbować systematycznego wykonywania rozwijających ćwiczeń.

Warto podkreślić również przejrzyste opracowanie graficzne, przygotowane z myślą o potrzebach dzieci z ASD. Proste ilustracje nie odciągają nadmiernie uwagi dziecka, a przy tym szybko przekazują informacje, ułatwiające wykonanie ćwiczenia. Dzięki temu dzieci sprawnie wykonują zadania, nie doświadczając nadmiaru bodźców zmysłowych.

Kategorie "Książki naukowe i popularnonaukowe" i "Książki pedagogiczne, resocjalizacja" zawierają materiały edukacyjne przeznaczone dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dzięki publikacjom przygotowanym przez doświadczonych dydaktyków odkryjesz praktyczne ćwiczenia, uczące wielu umiejętności potrzebnych w szkole. To również świetny sposób na dodatkową naukę w warunkach domowych.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3245130
Tytuł Autyzm. Ćwiczenia dla dzieci
Autor Puja Trivedi Parikh
Wydawnictwo Harmonia
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 84
Data premiery 2022-04-28
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 254 x 203 x 9
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.32
Cena detaliczna 49,50 zł
Nasza cena 40,99 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Daniel R.

4/5
| 07-10-2022
Książka porusza bardzo wiele aspektów, które z pewnością wymagają pracy, zwłaszcza u dzieci z ASD. Niektóre z poruszanych tematów to: umiejętności społecznych, komunikacji, samoregulacji, integracji sensorycznej oraz uczuć. Książka rozpoczyna się od komunikatu do rodziców oraz wyjaśnienia zasad pracy nas zadaniami. Wszystko jest jasne, proste i graficznie schludne. Ogólnie rzecz ujmując jedno z wielu bardzo praktycznych wydawnictw, które absolutnie przyda się nauczycielom i terapeutom, a także rodzicom.

Adam Z.

5/5
| 03-10-2022
Karty zaprojektowano w sposób jasny, przejrzysty, całość jest solidna i dopracowana. Ćwiczenia są idealnie dopasowane do dzieciaków ze spektrum. Te problemy są dosyć charakterystyczne, lecz oczywiście karty można dobrać indywidualnie do dziecka, z którym akurat pracujemy. Zadań jest aż 50, więc naprawdę jest z czego wybierać. Ważne jest, że ćwiczenia dotyczą bardzo podstawowych umiejętności i zgodnie z informacją od wydawcy, są przeznaczone dla młodszych dzieci. Starsze dzieci mogą uznać te ćwiczenia za nudne.

Daria M.

5/5
| 29-09-2022
Dzieci ze spektrum naprawdę często mają problemy z komunikacją. W zasadzie od samych podstaw, bowiem często nie jest to naturalna umiejętność. Te karty z jednej strony prezentują i tłumaczą najbardziej bazowe informacje dotyczące samej komunikacji, ale i pewności siebie. Z drugiej w bardzo naturalny sposób obejmuję coraz bardziej rozwinięte umiejętności. Krok po kroku, w tempie dostosowanym do dzieciaków można pięknie rozwinąć u dzieci postawę otwartą na innych ludzi i na bardziej swobodną komunikacją. Polecam :)

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
29. listopada, wt. — 30. listopada, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
30. listopada, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...