Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Zyta Czechowska

   (3 produktów)

  Zyta Czechowska

  Zyta Czechowska jest polską nauczycielką, pedagożką specjalną oraz wykładowczynią akademicką.

  Pierwszą pracę w szkole specjalnej podjęła zaraz po maturze, aby zdobyć środki finansowe na studia. Ukończyła pedagogikę specjalną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Obecnie Zyta Czechowska uczy w Zespole Szkół Specjalnych w wielkopolskim Kowanówku oraz wykłada na studiach podyplomowych dla nauczycieli z zakresu oligofrenopedagogiki oraz autyzmu w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, Instytucie Studiów Podyplomowych w Warszawie oraz wydziałach zamiejscowych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Na co dzień pracuje z dziećmi wymagającymi wyjątkowej uwagi i zaangażowania – niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z uczniami z niepełnosprawnościami sprzężonymi

  Wraz z Jolantą Majkowską współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Jest także czynną ekspertką ds. awansu zawodowego nauczycieli. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi podczas licznych konferencji oraz w opracowywanych publikacjach. Wśród jej prac warto wymienić między innymi serię kart pracy "Pewny start" wykorzystywaną podczas zajęć rewalidacyjnych. Jest trenerką “Cyfrowego Dialogu” i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIKu. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest Ambasadorką Programu eTwinning. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

  Ładowanie...