Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Won-Pyung Sohn

 (1 produktów)

Almond. Ten, który nie czuł

(okładka twarda)

5/5
26,66 39,90 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Won-Pyung Sohn

Sohn Won-pyung (koreański: 손원평) przyszła na świat w 1979 roku. Jest południowokoreańską powieściopisarką oraz laureatką dwóch nagród literackich: w 2016 roku za "Almond. Ten, który nie czuł" oraz w 2017 za "Seoreunui bangyeok" ("Kontratak trzydziestu").

Won-Pyung Sohn ukończyła studia z zakresu socjologii oraz filozofii i uważa, że umiejętności ustrukturyzowanego myślenia, które nabyła podczas nauki socjologii oraz koncepcja indywidualności, której nauczyła się jako studentka filozofii, znacznie pomogły jej podczas pisania powieści. Jest aktywnie zaangażowana zarówno w tworzenie filmów, jak i pisanie powieści i zamierza kontynuować karierę w obu dziedzinach.

Chociaż Sohn marzyła o karierze powieściopisarki odkąd była dzieckiem, to debiut w przemyśle filmowym poprzedził jej debiut literacki. W 2001 roku zdobyła Nagrodę Krytyki Filmowej od magazynu filmowego "Cine 21". Później uczęszczała do Koreańskiej Akademii Sztuk Filmowych (KAFA) i uzyskała specjalizację z reżyserii filmowej. Po ukończeniu studiów wyreżyserowała kilka filmów krótkometrażowych, zdobywając kolejnych kilka nagród i uznanie krytyków.

Won-Pyung Sohn od czasów studiów wielokrotnie startowała w konkursach literackich, używając ponad 30 pseudonimów, jednak nie odniosła sukcesu. Dopiero, kiedy została mamą zaczęła pisać, mało, ale systematycznie, czego efektem był właśnie jej debiut literacki i zdobycie Nagrodę Changbi za beletrystykę dla młodzieży. Prawa do tłumaczenia dla "Almonda" zostały sprzedane do 13 różnych regionów językowych w 12 krajach na całym świecie, co jest ogromnym sukcesem w przypadku prac początkującego pisarza.

Ładowanie...