Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wolfgang Warsch

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Wolfgang Warsch nie posiada żadnych dostępnych produktów

Wolfgang Warsch

Wolfgang Warsch to pochodzący z Austrii biolog molekularny i projektant gier planszowych. Skutecznie łącząc swoje zamiłowanie do nauk ścisłych oraz gier planszowych, tworzy znakomite produkcje, obecnie dostępne już na całym świecie. Za swoją działalność naukową zdobył kilka nagród. Ponadto wymyślone przez tego autora gry zostały docenione przez graczy oraz wydawców i były nominowane do prestiżowych nagród dla projektantów gier planszowych.

Autor urodził się w 1980 r. w Steyr. Studiował genetykę i mikrobiologię na Uniwersytecie Wiedeńskim. Szeroka wiedza medyczna, farmakologiczna oraz toksykologiczna zachęciła tego niezwykłego naukowca do prowadzenia badań nad leczeniem chorób nowotworowych. Współpracując z najważniejszymi brytyjskimi instytutami medycznymi, otrzymał prestiżowy grant Erwina Schrödingera. W 2016 r. rozpoczął pracę naukową w CeMM Research Center for Molecular Medicine Austrian Academy of Sciences i University of Veterinary Medicine Vienna. Za swoją działalność naukową otrzymał chociażby nagrodę przyznawaną przez Austriackie Towarzystwo Hematologiczne i Onkologiczne. Razem ze swoim zespołem zdobył również Cancer Research Award of the City Vienna.

Wolfgang Warsch zaczął tworzyć gry hobbystycznie, gdy miał 20 lat. Na początku w ogóle nie myślał o tym, że mógłby je gdzieś opublikować. Jednak jego wczesne projekty spodobały się niemieckiemu wydawcy gier. W ten sposób autor rozpoczął współpracę z Zoch Verlag. Zaproponowane gry szybko zdobyły dużą popularność na całym świecie. Dynamiczna rozgrywka z wykorzystaniem logicznego myślenia, zaczerpniętego z nauk ścisłych, spodobała się graczom w różnym wieku. Proste zasady połączone z wieloma możliwościami wykonania ruchu były świetnie dopasowane do tematyki każdej gry tego projektanta. Do najważniejszych pozycji należy chociażby "The Mind" lub "Rzuć na tacę". Wolfgang Warsch po prostu lubi gry planszowe i tworzy zasady w stylu, który najbardziej mu się podoba. Dzięki temu powstają wspaniałe pomysły, cenione przez wydawców z całego świata.

Ładowanie...