Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Wiesław Ochman

   (3 produktów)

  Beksiński. Obrazy

  (okładka twarda)

  319,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Beksiński. The Art of Painting

  (okładka twarda)

  359,89 
  Wysyłka 24 godziny

  O wszystkim BOSZ

  Olgierd Budrewicz, Wiesław Ochman

  (okładka twarda)

  11,69 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Wiesław Ochman

  Wiesław Ochman przyszedł na świat 6 lutego 1937 w Warszawie, jest polskim śpiewakiem operowym, malarzem oraz działaczem charytatywnym.

  W 1954 roku Wiesław Ochman rozpoczął studia na Wydziale Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej. Ukończył je w 1960 roku z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra inżyniera. W trakcie studiów rozpoczął naukę śpiewu pod kierunkiem Gustawa Serafina w Krakowie (1955–1959). Zdobywał edukację muzyczną również pod okiem prof. Marii Szłapak, prof. Sergiusza Nadgryzowskiego i prof. Jerzego Gaczyka. Zadebiutował w 1960 roku na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu partią Muezina w „Casanovie” Ludomira Różyckiego. Karierę międzynarodową rozpoczął w 1967 roku od Opery w Berlinie, następnie występował w Monachium i Hamburgu. W 1972 roku występował w Operze Paryskiej, następnie w Chicago i San Francisco.

  Swoją sztuką stara się także wspierać różne fundacje zwłaszcza promujące kulturę, organizował aukcje zebranych przez siebie obrazów, a zdobyte fundusze przeznaczał w całości na promowanie miejsc związanych z kulturą, a także stypendia dla młodych artystów.

  W 1999 roku zajął się także reżyserią i w Operze Śląskiej przygotował "Don Giovanniego" Mozarta, "Traviatę" Giuseppe Verdiego i inne, a w Teatrze Wielkim w Łodzi - "Eugeniusza Oniegina" Czajkowskiego.

  Wiesław Ochman prywatnie był wieloletnim przyjacielem Zdzisława Beksińskiego, dlatego też odpowiada za wstępy do albumów prezentujących twórczość tego wyjątkowego artysty.

  Ładowanie...