Wawrzyniec Sawicki

  (10 produktów)
Sortuj:
Popularność
Ginekolodzy
30,16 zł

Wysyłka dzisiaj

392 str.

okładka twarda

Ginekolodzy
53,89 zł

Wysyłka dzisiaj

704 str.

okładka twarda

Stulecie detektywów
51,69 zł

Wysyłka dzisiaj

536 str.

okładka twarda

Stulecie chirurgów
Stulecie chirurgów audiobook
33,52 zł

Wysyłka dzisiaj

Stulecie chirurgów audiobook
Kruchy dom duszy
51,59 zł

Wysyłka dzisiaj

383 str.

okładka twarda

Kruchy dom duszy
Wojciech Korfanty
53,69 zł

Wysyłka dzisiaj

262 str.

okładka miękka

Wojciech Korfanty
Krew królów
33,52 zł

Wysyłka dzisiaj

312 str.

okładka twarda

Krew królów
Znak Promocja przed Black Friday 10-23.11.2025
Wyświetl:
Wybierz ...

Jurgen Thorwald (właśc. Heinz Bogartz, ur. 1915 r. w Solingen) był niemieckim pisarzem, historykiem, badaczem historii medycyny i kryminalistyki oraz wydarzeń II wojny światowej.

W trakcie rządów NDSAP i w latach wojny pracował jako pisarz propagandowy III Rzeszy, opisując zwycięskie dokonania Luftwaffe, Kriegsmarine i innych formacji hitlerowskich wojsk. Po zakończeniu walk i kapitulacji Niemiec zaczął posługiwać się pseudonimem Jurgen Thorwald w celu odcięcia się od niechlubnej wojennej działalności. W 1947 roku przyjął nowe imię i nazwisko oficjalnie.

Thorwald jest autorem wielu bestsellerowych książek historycznych, mimo upływu lat wciąż wznawianych, przekładanych na języki obce i dyskutowanych w gronie miłośników badanych przez niego dziedzin. Jedna z jego najpopularniejszych publikacji, "Stulecie detektywów", w 1966 r. uzyskała nominację do Nagrody Edgara Allana Poe; autor przegrał wówczas z Trumanem Capote i jego "Z zimną krwią". Inne ważne tytuły z dorobku Thorwalda to "Stulecie chirurgów", "Pacjenci. O początkach transplantologii", "Ginekolodzy", "Dawna medycyna. Jej tajemnice i potęga".

W 1984 r. Thorwald otrzymał Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec - jedyne krajowe odznaczenie nadawane na stopniu federalnym. Pisarz zmarł w 2006 r. w szwajcarskim Lugano.

Filtry
Kategorie
24 godziny (8)
72 godziny (2)
Aleksandria (4)
Marginesy (2)
Znak (2)
Literackie (1)
Śląsk (1)
-
polski (10)
twarda (5)
etui kartonowe (4)
miękka (1)