Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Vlaada Chvatil

   (7 produktów)

  Tajniacy. Bez Cenzury

  68,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Mage Knight: Ultimate Edition

  374,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Cywilizacja: Poprzez Wieki. 3 edycja

  251,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Władcy Podziemi nowa edycja REBEL

  200,99 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Oto jest pytanie!

  62,39 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Vlaada Chvatil

  Vlaada Chvátil przyszedł na świat w 1971 roku, w Igławie, w Czechach. Jest czeskim projektantem gier, znanym ze swojego unikalnego stylu pisania instrukcji. Jego wytyczne są często podzielone na kilka scenariuszy, a każdy dodaje nowe zasady, aż do osiągnięcia pełnej wersji gry. Instrukcje są najczęściej napisane językiem pełnym humoru, żartów i uszczypliwości.

  Stał się rozpoznawalnym nazwiskiem w społeczności gier planszowych po opublikowaniu gry "Cywilizacja. Poprzez wieki" w 2006 roku. Jego kolejne projekty, krótko po premierach trafiały na listę 100 najlepszych w serwisie BoardGameGeek. W 2016 roku zdobył prestiżową nagrodę "Spiel des Jahres" (Gra Roku) za grę "Tajniacy". W 2019 roku wszedł do galerii sław Origins Award.

  Najbardziej znanym projektem gry wideo Vlaada Chvatila była gra komputerowa Original War - strategiczna gra czasu rzeczywistego z elementami RPG. Później pracował nad grą fabularną Vision, która jednak nigdy nie została ukończona. W 2006 roku opuścił wydawnictwo Altar i zaczął skupiać się na grach planszowych.

  Sławę i wysoką pozycję w branży Vlaada Chvatil zyskał dzięki innowacyjnej mechanice i różnorodnej gamie projektów, w tym epickiej grze cywilizacyjnej "Poprzez wieki", wielokrotnie nagradzanej imprezowej grze słownej "Tajniacy" oraz przygodowej grze science-fiction w czasie rzeczywistym "Ciężarówką przez Galaktykę".

  Ładowanie...