Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Victor Escandell

   (7 produktów)

  Dookoła świata. Zagadki detektywistyczne

  (okładka twarda)

  53,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Zagadki detektywistyczne. Historia

  31,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Zagadki detektywistyczne

  43,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Victor Escandell

  Victor Escandell jest znanym ilustratorem, urodził się na Ibizie i ukończył projektowanie graficzne w prestiżowej szkole Massana w Barcelonie. Karierę zawodową jako ilustrator rozpoczął w 1989 roku pracując dla firmy tworzącej animacje komputerowe D’Ocon Films Productions. Od ponad 15 lat współpracuje z "El Periódico de Catalunya", ale ilustruje także dla innych hiszpańskich gazet. Współpracował także z wieloma agencjami reklamowymi, tworząc kampanie graficzne i telewizyjne o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

  W swojej karierze publikował liczne książki ilustrowane, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a dzięki bardzo zróżnicowanemu stylowi współpracuje również jako ilustrator dla instytucji i firm. W 1998 roku założył Alehop, studio projektowania graficznego i ilustracji.

  Był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. Zazwyczaj tworzy w technice akwareli, ołówkiem, węglem, tuszem, kredką, akrylem, kolażem, techniką mieszaną itp. Łączy grafikę komputerową z innymi technikami manualnymi. Jednak jak sam przyznaje nie posiada jednej ulubionej metody, a wszystkie ilustracje, które stworzył na przestrzeni lat tworzą jeden wielki obraz. Mimo, że taka forma twórczości sprawia, że nie jest rozpoznawalny na rynku, nie przeszkadza mu to, wręcz przeciwnie, cieszy się anonimowością, która nie ma negatywnego wpływu na jego proces twórczy.

  Ładowanie...