Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Tomasz Rachwał

 (16 produktów)

Tomasz Rachwał

Tomasz Jacek Rachwał jest znanym geografem, redaktorem naukowym, pracownikiem naukowym i Prorektorem do spraw Kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Na swoim koncie ma wiele podręczników szkolnych i akademickich.

Autor ten urodził się w roku 1974 w Krakowie. W roku 1998 ukończył geografię na Uniwersytecie Pedagogicznym, następnie kontynuował karierę naukową. Obecnie posiada stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie geografii społeczno - ekonomicznej i gospodarki przestrzennej. Należy do Senatu Uniwersytetu Pedagogicznego, a ponadto redaguje czasopisma naukowe.

W roku 2008 jego działalność została nagrodzona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W roku 2014 przyznano mu tytuł Honorowego Ambasadora Kongresów za promowanie Polski jako miejsca organizacji kongresów i konferencji. W jego dorobku znajduje się również Medal Brązowy za Długoletnią Służbę oraz Srebrny Krzyż Zasługi.

Uczniowie i nauczyciele znają go jako autora podręczników do geografii i przedsiębiorczości. Jego najbardziej znane publikacje to:

  • seria podręczników "Krok w przedsiębiorczość",

  • seria podręczników "Planeta Nowa",

  • seria podręczników "Oblicza geografii",

  • seria podręczników "Podstawy przedsiębiorczości",

  • książka "Geografia gospodarcza".

Ładowanie...