Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Tom DeFalco

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Tom DeFalco nie posiada żadnych dostępnych produktów

Tom DeFalco

Tom DeFalco (ur. 1950 r. w Nowym Jorku) jest amerykańskim autorem i wydawcą komiksów, znanym szczególnie ze swojej działalności w Marvel Comics. Najważniejsze dzieła współautorstwa DeFalco to serie "Amazing Spider-Man", "Fantastyczna Czwórka", "Thor", "Spider-Girl",

Jako student college'u DeFalco publikował krótkie formy i paski komiksowe w lokalnych czasopismach. W 1972 podjął współpracę ze studiem Archie Comics, uczestnicząc m.in. w produkcji jego flagowego tytułu "Archie", a także "Scooby-Doo" oraz "Josie and the Pussycats".

Pod koniec lat 70. DeFalco przez krótki czas pracował dla DC Comics; był m.in. autorem postaci Lois Lane i Jimmy'ego Olsena w komiksie "The Superman Family". Kolejnym etapem jego kariery była współpraca z Marvelem, której poświęcił jej aż dwadzieścia lat i która przyniosła mu najwięcej sukcesów zawodowych.

W 1987 r. objął funkcję redaktora naczelnego Marvel Comics i pełnił ją przez kolejne 7 lat - dłuższy staż na wymienionym stanowisku mieli jedynie Stan Lee, Shooter i Joe Quesada. DeFalco był ważnym członkiem managementu Marvela: w trakcie jego działalności zyski przedsiębiorstwa z publikacji wzrosły o ponad 500%.

Warto wspomnieć także o współpracy DeFalco z producentem zabawek Hasbro. W ramach kooperacji autor uczestniczył w produkcji komiksu "G.I.Joe: A Real American Hero", wspierającego projekt powrotnego wprowadzenia na rynek popularnej zabawki G.I.Joe. DeFalco był ponadto członkiem zespołu kreatywnego pracującego nad serią Transformers.

Ładowanie...