Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Thomas Piketty

   (1 produktów)

  Kapitał i ideologia

  Thomas Piketty, Beata Geppert

  (okładka twarda)

  75,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Thomas Piketty

  Prof. Thomas Piketty to francuski ekonomista, którego publikacje są znane na całym świecie. Ukończył London School of Economics. Jest współzałożycielem i wykładowcą Paris School of Economics. Ponadto wykłada na EHESS. Uznaje się go za jednego z najważniejszych współczesnych badaczy ekonomii. Znany na całym świecie magazyn "Foreign Policy" umieścił go na liście 100 najbardziej wpływowych intelektualistów na świecie. Jego poglądy wpłynęły na współczesne postrzeganie historii ekonomii. Publikował artykuły w wielu prestiżowych czasopismach naukowych. Należy do inicjatorów "Manifesto for the democratization of Europe".

  Prof. Thomas Piketty zasłynął poglądami na temat nierówności społecznych, pobudzających rozwój cywilizacji. W swoich publikacjach łączy wiedzę z ekonomii, historii, socjologii i politologii. Analizował międzynarodowe powiązania między rozwojem światowej gospodarki, dystrybucją usług oraz konfliktami politycznymi. Ponadto omawiał wpływ instytucji społecznych i politycznych na historyczny rozwój dobrobytu różnych grup społecznych. Badania tego autora można było znaleźć w Quarterly Journal of Economics, The American Economic Review i Explorations in Economic History.

  Ten wybitny badacz współpracuje również z cenionymi placówkami badawczymi i organizacjami. To chociażby MIT Economics Department, Centre for Economic Policy Research, London School of Economics oraz Centre de Recherches Historiques. Ponadto zarządza World Top Incomes Database.

  "Kapitał w XXI w." - jedna z najważniejszych publikacji o światowej ekonomii, którą opracował prof. Thomas Piketty. Francuski ekonomista wyjaśnia wpływ nierówności społecznych i ekonomicznych na ekonomię polityczną. Autor odkrywa wzorce gospodarcze, występujące w XXI w., a następnie poddaje je gruntownej analizie. To wyjątkowe spojrzenie na historię ekonomii, omawiane na największych uniwersytetach świata.

  Ładowanie...