Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Steven Erikson

   (14 produktów)

  Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych T.5

  (okładka twarda)

  49,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Wspomnienie lodu. Malazańska Księga Poległych. Tom 3

  (okładka twarda)

  63,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych T.7

  (okładka twarda)

  63,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Steven Erikson

  Steven Erikson, właściwie Steve Rune Lundin, to urodzony w 1959 roku kanadyjski pisarz, archeolog i antropolog. Debiutował zbiorem opowiadań pod tytułem "Ruina piór", opowiadających o archeologu z Ameryki Środkowej.

  Najsłynniejszą książką Eriksona jest cykl Malazańska Księga Poległych – dziesięciotomowa saga fantasy, wydawana w latach 1999-2011 (w Polsce publikowana w latach 2000-2012 przez Wydawnictwo Mag). Do 2018 roku sprzedano na całym świecie ponad 3 miliony egzemplarzy sagi, nazywanej przez SF Site "najważniejszym dziełem epic fantasy od czasów Chronicles of Thomas Covenant". Z kolei Fantasy Book Review opisało sagę jako "najlepszą serię fantasy ostatnich czasów”.

  Malazańska Księga Poległych już od pierwszego tomu ("Ogrody księżyca") zachwyca rozmachem wizji autora, który stworzył wspaniały, bogaty świat tej serii, obejmującej narracje z perspektywy wielu osób, na różnych kontynentach, w ciągu tysięcy lat. Fabuła serii przedstawia skomplikowany cykl wydarzeń w świecie, w którym znajduje się Imperium Malazańskie, zachwyca mnogością bohaterów pierwszo, drugo i trzecioplanowych, wspaniale opisanym miejscom i historiom.

  Steven Erikson porusza w swoich książkach tematy nierówności społecznych, egalitaryzmu, życia i śmierci, a także stara się, by były prawdziwe pod względem historycznym (jeśli odnoszą się do rzeczywistego świata). Pisarz przyznaje, że gry RPG miały duży wpływ na jego karierę pisarską, a nawet były podstawą do stworzenia serii o Malazie. Oprócz pisania, zajmuje się też malowaniem obrazów olejnych.

  Ładowanie...