Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Stephan Lomp

   (2 produktów)

  Na budowie

  (okładka całokartonowa)

  17,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Auta

  (okładka całokartonowa)

  16,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Stephan Lomp

  Stephan Lomp urodził się w 1973 roku w Düsseldorfie w Niemczech, gdzie nadal mieszka i pracuje. Jest autorem i ilustratorem literatury dla dzieci. W latach 1995-2001 studiował komunikację wizualną na Uniwersytecie Nauk Stosowanych. Od 1996 roku Stephan rysuje dla agencji działających online i offline, wydawnictw i firm zajmujących się organizacją dużych eventów. W 2011 roku opublikował swoją pierwszą książkę dla dzieci, co rozbudziło w nim pasję do pisania i tworzenia kolejnych autorskich opowiadań.

  Jest autorem książek dla dzieci: "Złap mnie, jeśli potrafisz", "Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig", itp. jednak wodze fantazji puszcza nie tylko tworząc powieści, lecz także fotografie, zwłaszcza te z ukrytymi przedmiotami, które są równie fenomenalne, jak jego grafiki.

  Swoją twórczość opisuje jako kolorową, uproszczoną, zabawną i nieco dziwaczną. Inspiracji szuka w starych książkach dla dzieci z lat 50. do 70. Zwłaszcza w akrylowych ilustracjach Alana Greé'a, które są niezwykle podobne do nowoczesnych ilustracji wektorowych, z użyciem mocnych kolorów i pociągnięć pędzla. Lomp w swoich ilustracjach stara się uchwycić właśnie tę ponadczasowość. Jak sam przyznaje, inspiruje go także zwiedzanie akademii sztuki. Nie wykorzystuje tego bezpośrednio podczas tworzenia książek dla dzieci, ale po to, żeby mentalnie oderwać się od pracy i zobaczyć, co jeszcze jest możliwe w dziedzinie sztuki.

  Jak sam przyznaje, jako ilustrator świetnie się bawi rysując i wymyślając krótkie historyjki, a jako autor może tworzyć książki, które sam chciałaby przeczytać jako dziecko, co było niemożliwe, kiedy tworzył wyłącznie na zlecenie wydawnictw.

  Ładowanie...