Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Sara Pennypacker

   (4 produktów)

  Pax. Wydanie 2

  (okładka miękka)

  Pax

  25,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Droga do domu. Pax. Tom 2

  (okładka miękka)

  Pax

  25,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Realny świat

  (okładka miękka)

  22,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Leeva at Last

  (okładka miękka)

  39,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Sara Pennypacker

  Sara Pennypacker (ur. w 1951 roku) jest amerykańską autorką książek dla dzieci.

  Już od najmłodszych lat jej największą pasją były książki i sztuka. Jako dość nieśmiała dziewczynka, najczęściej spędzała czas rysując, rzeźbiąc w mydle, czytając i- przede wszystkim- wymyślając własne historie. Wszystkie te pasje zostały z nią do dziś, ale to pisanie stało się podstawą jej życia zawodowego.

  Sara Pennypacker jest autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci, wśród których największą rozpoznawalnością cieszy się "Pax"- opowieść o pełnej przeciwności przyjaźni chłopca i liska. "Pax" uczy przyjaźni, odpowiedzialności, szacunku do zwierząt, ale zarazem mówi o poszukiwaniu pokoju na świecie. Książka została nagrodzone między innymi tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl, a różne media porównują ją do "Małego Księcia".

  "Pax" nie jest jednak pierwszą książką, za którą polscy czytelnicy pokochali Sarę Pennypacker. W 2006 roku w Polsce ukazała się równie bestsellerowa powieść autorki "Klementynka", a w 2020 roku "Realny świat".

  Książki Sary Pennypacker zdobywają wiele nagród na całym świecie- nie tylko królują na polskich listach bestsellerów, ale otrzymały również takie nagrody jak Medal Christophera, czy Golden Kite Award.

  Sara Pennypacker często odwiedza szkoły, gdzie rozmawia z uczniami na temat książek, pisania i po prostu wyobraźni. Występuje też często na konferencjach dla pisarzy.

  Ładowanie...