Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Sam McBratney

   (7 produktów)

  Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

  Sam McBratney, Anita Jeram

  (okładka twarda)

  27,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Czy będziesz moim przyjacielem?

  Sam McBratney

  (okładka twarda)

  25,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up

  Sam McBratney, Anita Jeram

  (okładka twarda)

  77,75 
  Dostępne od 01.03.2024

  Sam McBratney

  Sam BcBratney jest irlandzkim pisarzem, autorem ponad pięćdziesięciu niezwykle popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Zasłynął szczególnie bestsellerową historią "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham", która sprzedała się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie i została przetłumaczona na 53 języki.

  Pisarz urodził się w Belfaście, w Północnej Irlandii w 1943 roku. Studiował historię w Trinity College w Dublinie, a w latach 1970-1990 pracował jako nauczyciel. Zdecydował się na wcześniejszą emeryturę, by całkowicie poświęcić się pisaniu. Wspólnie z żoną Maralyn mieszkał w pobliżu Lisburn w Północnej Irlandii, wspólnie z nią miał troje dzieci. Zmarł w sierpniu 2020 roku w wieku 77 lat.

  Sam McBratney zadebiutował w 1969 roku książką "Mark Time" - poruszającą historią opartą na motywach autobiograficznych poruszającą z niezwykłą wnikliwością takie tematy, jak relacje głównego bohatera z rodzicami, rówieśnikami oraz samym sobą. Pracując jako nauczyciel McBratney opublikował do 1990 roku 23 powieści, głównie dla młodzieży. Wśród nich była między innymi "Córka wodza" - powieść historyczna, której akcja toczy się V wieku i która otrzymała ngrodę Bisto Book of the Year Merit Award.

  W 1994 roku pisarz rozpoczął współpracę z ilustratorką Anitą Jeram, z którą stworzył "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" - wymienianą wśród najpopularniejszych, najlepiej sprzedających się i najlepszych książek dla dzieci wszechczasów. Ta poruszająca opowieść o Małym Brązowym Zajączku i Dużym Brązowym Zającu odkrywających wspólnie z czytelnikami, czym są uczucia, ciepło i zrozumienie.

  Ładowanie...