Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Sally Lloyd-Jones

   (2 produktów)

  Z Jezusem przez Biblię

  Sally Lloyd-Jones

  (okładka twarda)

  61,04 
  Wysyłka dzisiaj

  Z Jezusem przez Biblię. Kolorowanka

  Sally Lloyd-Jones

  (okładka miękka)

  11,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Sally Lloyd-Jones

  Sally Lloyd-Jones - brytyjska autorka książek dla młodych czytelników, znana szczególnie z inspirujących historii biblijnych dla najmłodszych. Urodziła się w Ugandzie. Wczesne dzieciństwo spędziła na Czarnym Lądzie. Uczyła się w New Forest w hrabstwie Hampshire. Studiowała na Uniwersytecie Sussex oraz na paryskiej Sorbonie.

  Karierę zawodową zaczynała w wydawnictwie Uniwersytetu Oksfordzkiego jako asystentka redakcyjna w dziale podręczników. W 1989 r. wyjechała na chwilę do Stanów Zjednoczonych i mieszka tam do dnia dzisiejszego. W Connecticut pracowała jako wydawca książek dla dzieci i młodzieży o tematyce chrześcijańskiej. Gdy jej ówczesny pracodawca redukował etaty, postanowiła przenieść się do Nowego Jorku i spróbować swoich sił jako pisarka.

  Jest autorką książki dla dzieci w wieku przedszkolnym "Z Jezusem przez Biblię. W każdej opowieści słychać Jego imię". Tytuł osiągnął spektakularny sukces i był wielokrotnie nagradzany przez krytyków literackich i czytelników. W 2015 r. Stowarzyszenie Ewangelickich Wydawców Chrześcijańskich (ECPA) umieściło publikację na liście 100 największych bestsellerów wydawniczych. Opowieść została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a jej nakład sprzedał się w ponad 3 mln egzemplarzy.

  Pisarka koncentruje się na głoszeniu słowa Bożego i ewangelizacji najmłodszych. Przystępnym, dopasowanym do najmłodszych odbiorców językiem opowiada o Jezusie, chcąc przekazać dzieciom wartości religijne i nauczyć je wiary. Należy do Redeemer Presbyterian Church, kościoła prezbiteriańskiego założonego przez Timothy'ego Kellera na Manhattanie.

  Ładowanie...