Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Sal Buscema

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Sal Buscema nie posiada żadnych dostępnych produktów

Sal Buscema

Sal Buscema (właściwie Silvio Buscema, ur. w 1936 roku) jest amerykańskim artystą komiksowym, znanym głównie ze swojej współpracy z Marvel Comics.

W 1955 roku Sal Buscema ukończył High School of Music & Art w Nowym Jorku. Rok później, po kilku nieudanych doświadczeniach z pracą w agencjach reklamowych, wstąpił do amerykańskiej armii. Sklasyfikowany jako ilustrator przez dwa lata zajmował się produkcją pomocy szkoleniowych dla żołnierzy w Fort Belvoir w Wirginii. Po powrocie z wojska, zanim na nowo wszedł do świata komiksu, przez pewien czas produkował ilustracje dla Departamentu Rolnictwa oraz Departamentu Obrony w  Creative Arts Studio w Waszyngtonie.

W 1968 roku Sal Buscema rozpoczął współpracę z Marvel Comics i przez następne trzydzieści lat uznawany był za najbardziej produktywnego artystę w tej firmie. Przez dziesięć lat był głównym rysownikiem komiksu "Niesamowity Hulk", co było dla niego pracą marzeń, ponieważ Hulk jest jego ulubioną postacią. Wśród innych jego prac można wymienić też takie komiksy jak "X-men", "Batman", "Ironman", czy "Niesamowity Spider-Man". Wprowadził też do komiksów wiele autorskich postaci. Są to między innymi Aquarius, Brian Banner, Llyra oraz Speed Demon.

Jak sam przyznaje, jego największą inspiracją byli tacy artyści jak: Robert Fawcett, Al Parker oraz Norman Rockwell, jednak duży wpływ miał na niego także jego brat John, który również jest artystą komiksowym i przez całe życie wspierał jego karierę.

Sal Buscema jest laureatem licznych nagród, takich jak Inkpot, Hero Initiative Lifetime Achievement Award, Inkwell Awards SPAMI oraz Inkwell Awards Joe Sinnott Hall of Fame Award.

Ładowanie...