Xi

Rod Dreher

 (2 produktów)

Opcja Benedykta. Jak przetrwać czas neopogaństwa

Rod Dreher

(okładka miękka)

22,99 
Wysyłka 24 godziny

Żyć bez kłamstwa. Jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji

Rod Dreher, Magda Sobolewska

(okładka miękka)

22,89 
Wysyłka 24 godziny

Rod Dreher

Rod Dreher urodził się 14 lutego 1967 roku jako Raymond Oliver Dreher Junior. Jest amerykańskim pisarzem i redaktorem, a także starszym redaktorem i blogerem w "The American Conservative" oraz autorem kilku książek, w tym "Żyć bez kłamstwa:, czy "Opcja Benedykta". Pisał o religii, polityce, filmie i kulturze w najpopularniejszych amerykańskich czasopismach: "National Review". "The Weekly Standard", "The Wall Street Journal", "Men's Health", "Los Angeles Times" i wielu innych. Był także recenzentem filmowym i głównym krytykiem filmowym piszącym dla "New York Post".

W 2002 roku Rod Dreher napisał esej, w którym badał podkategorię amerykańskich konserwatystów. Zdefiniował tych ludzi jako tradycjonalistycznych konserwatystów, którzy wierzyli w ochronę środowiska, oszczędne życie i zachowanie tradycyjnych wartości rodzinnych, jednocześnie wyrażając sceptycyzm wobec aspektów wolnorynkowego kapitalizmu.

Od 2006 roku Dreher prowadził bloga, po czterech latach zmienił jego nazwę a także profil, skupiając się na tematach kulturowych. W późniejszych latach pracował również jako redaktor oraz felietonista. W swojej najpopularniejszej książce "Opcji Benedykta" pisał obszernie o idei dotyczącej chrześcijan, którzy chcą zachować swoją wiarę. Według autora powinni oni oddzielić się od społeczeństwa, które jego zdaniem coraz bardziej oddala się od tradycyjnych wartości chrześcijańskich. Dreher sugeruje, że chrześcijanie powinni starać się tworzyć intencjonalne wspólnoty. Pozycja ta uznawana jest za jedną z najczęściej omawianych i najważniejszych książek religijnych dekady.

Ładowanie...