Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Robert Greene

 (3 produktów)

48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi

(okładka twarda)

5/5
25,55 39,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Sztuka uwodzenia. Praktyczny przewodnik

(okładka twarda)

25,74 39,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Prawa ludzkiej natury

(okładka twarda)

51,75 77,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Robert Greene

Robert Greene jest cenionym mówcą publicznym, autorytetem w dziedzinie władzy, strategii i technik manipulacyjnych, autorem poradników i książek popularnonaukowych. Urodził się w Los Angeles w 1959 r. Studiował filologię klasyczną na University of Wisconsin-Madison. W młodości imał się różnych zajęć. Pracował między innymi jako robotnik budowlany, scenarzysta filmowy i tłumacz. Pełnił też funkcję redaktora w amerykańskim magazynie "Esquire".

W latach dziewięćdziesiątych przebywał we Włoszech, gdzie spotkał Joosta Elffersa. Efektem spotkanie była publikacja w 1998 r. debiutanckiej książki pt. "48 praw władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi". Tytuł szybko zyskał olbrzymią popularność i trafił na listy światowych bestsellerów. Z racji tematyki porównuje się go często do "Księcia" autorstwa Niccoli Machiavellego.

Greene przygląda się sztuce uwodzenia i strategiom wojennym. Analizuje motywy postępowania postaci historycznych i demaskuje wybrane techniki manipulacji psychologicznej. Bazując na przykładach ludzi historii, kultury i sztuki podpowiada jak stworzyć udany storytelling i osiągnąć życiowy sukces. Omawia taktyki wojenne i strategie legendarnych władców. Swoimi publikacjami otworzył szeroką dyskusję na temat psychologicznych aspektów władzy i roli manipulacji w procesie budowania swojego autorytetu.

Opublikował między innymi "Sztukę uwodzenia. Praktyczny przewodnik", "Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości", "Prawa ludzkiej natury", "33 strategie wojenne".

Chętnie włącza się w debatę publiczną. Jest aktywny w mediach społecznościowych. Od 2006 r. prowadzi bloga Power, Seduction & War. Jedną z książek stworzył wspólnie z popularnym amerykańskim raperem, 50 Centem.

Ładowanie...