Xi

Rick Atkinson

 (2 produktów)

Działa o zmierzchu. Wojna w Europie Zachodniej 1944-1945

Rick Atkinson

(okładka twarda)

76,79 
Wysyłka dzisiaj

Dzień bitwy. Wojna na Sycylii i we Włoszech 1943-1944

Rick Atkinson

(okładka twarda)

76,79 
Wysyłka dzisiaj

Rick Atkinson

Rick Atkinson to urodzony w roku 1952 roku w Monachium, amerykański dziennikarz i autor cenionych książek. Jego ojciec był oficerem armii amerykańskiej. Rick Atkinson urodził się i dorastał w Monachium, bo w tamtejszej bazie wojskowej pracował jego ojciec.

Studia licencjackie ukończył na Uniwersytecie East California, a magisterskie w Chicago w 1976 roku. Pierwszą pracę jako dziennikarz podjął w redakcji „The Morning Sun" w Pittsburg w stanie Kansas. W roku 1977 Rick Atkinson rozpoczął pracę w „Kansas City Times". Pięć lat później otrzymał swoją pierwszą nagrodę Pulitzera w dziedzinie reportażu krajowego. Dostał ją za serię artykułów o roczniku 1966 akademii West Point. Atkinson miał także swój udział w pracy zespołu, który w tym samym roku został uhonorowany Nagrodą Pulitzera za reportaż o katastrofie w centrum Hyatt Regency.

Pracował także w „The Washington Post". Pełnił rozmaite funkcje: przez dwa lata był redaktorem krajowym, był też odpowiedzialny za temat wyborów prezydenckich w 1984 roku, a także pełnił rolę głównego reportera I wojny w Zatoce Perskiej, a potem redaktora działu berlińskiego zajmującego się konfliktami w Bośni i Hercegowinie oraz Somalii.

Rick Atkinson jest autorem między innymi następujących książek:

Ładowanie...