Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Rick Atkinson

   (1 produktów)

  Armia o świcie. Wojna w Afryce Północnej 1942-1943

  (okładka twarda)

  65,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Rick Atkinson

  Rick Atkinson to urodzony w roku 1952 roku w Monachium, amerykański dziennikarz i autor cenionych książek. Jego ojciec był oficerem armii amerykańskiej. Rick Atkinson urodził się i dorastał w Monachium, bo w tamtejszej bazie wojskowej pracował jego ojciec.

  Studia licencjackie ukończył na Uniwersytecie East California, a magisterskie w Chicago w 1976 roku. Pierwszą pracę jako dziennikarz podjął w redakcji „The Morning Sun" w Pittsburg w stanie Kansas. W roku 1977 Rick Atkinson rozpoczął pracę w „Kansas City Times". Pięć lat później otrzymał swoją pierwszą nagrodę Pulitzera w dziedzinie reportażu krajowego. Dostał ją za serię artykułów o roczniku 1966 akademii West Point. Atkinson miał także swój udział w pracy zespołu, który w tym samym roku został uhonorowany Nagrodą Pulitzera za reportaż o katastrofie w centrum Hyatt Regency.

  Pracował także w „The Washington Post". Pełnił rozmaite funkcje: przez dwa lata był redaktorem krajowym, był też odpowiedzialny za temat wyborów prezydenckich w 1984 roku, a także pełnił rolę głównego reportera I wojny w Zatoce Perskiej, a potem redaktora działu berlińskiego zajmującego się konfliktami w Bośni i Hercegowinie oraz Somalii.

  Rick Atkinson jest autorem między innymi następujących książek:

  Ładowanie...