Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Richard Rhodes

 (1 produktów)

Jak powstała bomba atomowa

(okładka twarda, zintegrowana)

5/5
47,19 74,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Richard Rhodes

Richard Rhodes to znakomity dziennikarz, publicysta i historyk z USA. Jego zainteresowania dotyczą głównie sposobów użytkowania energii atomowej. Należy do Centrum na Rzecz Międzynarodowego Bezpieczeństwa i Współpracy przy Uniwersytecie Stanfordzkim. Często jest zapraszany do udziału w programach dotyczących energetyki nuklearnej.

Jako konsultant współpracował nawet z senatem USA oraz z państwowymi uczelniami. Napisał lub edytował łącznie już ponad dwadzieścia książek. Dwa razy zdobył Nagrodę Pulitzera. Otrzymał również nagrody National Book Award i National Book Critics Circle Award. Ponadto jest stypendystą Fundacji Forda, Fundacji McArthura oraz Fundacji Alfreda Sloana. Był prowadzącym serii filmów dokumentalnych i korespondentem telewizyjnym.

"Jak powstała bomba atomowa" - ta książka to właściwie krótko zaprezentowana historia bomby atomowej. Z laboratorium i odkryć fizyków szybko przedostała się do wyposażenia armii. Świat zdążył już poznać jej niszczycielską siłę, ale użycie tej broni przewidywano już na początku XX w. Nawet w swoich powieściach ostrzegał przed nią Herbert George Wells. Richard Rhodes przez kilka lat prowadził szczegółowe badania, dzięki czemu powstała ta wyjątkowa opowieść o niebezpiecznej energii oraz o społecznych i politycznych problemach, które doprowadziły do jej użycia. Ta niesamowita książka została doceniona nie tylko przez czytelników, ale także przez krytyków, zapewniając dziennikarzowi kilka nagród. To znakomity zbiór informacji dla wszystkich osób zainteresowanych światową historią.

Ładowanie...