Xi

Rafał Matyja

 (3 produktów)

Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością

Rafał Matyja

(okładka twarda)

44,29 
Wysyłka dzisiaj

Wyjście awaryjne. O zmianie wyobraźni politycznej.

Rafał Matyja

(okładka miękka)

23,89 
Wysyłka dzisiaj

Wybory 2014-2015 a przemiany elit politycznych Trzeciej Rzeczypospolitej

Sajduk Błażej, Rafał Matyja

(okładka miękka)

21,89 
Wysyłka dzisiaj

Rafał Matyja

Rafał Matyja (ur. w 1967 roku) jest polskim historykiem, politologiem, publicystą i wykładowcą akademickim, a także założycielem i wieloletnim prodziekanem Wydziału Studiów Politycznych i kierownikiem Zakładu Studiów Politycznych Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu.

W 1992 roku Rafał Matyja ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Dziewięć lat później uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, natomiast stopień doktora habilitowanego otrzymał w 2014 roku na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Działalność polityczną rozpoczął już w latach osiemdziesiątych i od tamtej pory był członkiem między innymi Forum Prawicy Demokratycznej, Partii Konserwatywnej oraz Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Jako publicysta realizował się na łamach takich czasopism jak "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Życie Warszawy" i "Dziennik. Polska-Europa-Świat".

Rafał Matyja jest autorem wielu publikacji z zakresu nauk politycznych i historycznych. Wśród nich warto wymienić między innymi takie pozycje jak "Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością", czy "Wyjście awaryjne. O zmianie wyobraźni politycznej".

W swoich książkach i pracach stworzył koncepcję IV Rzeczypospolitej- państwa, które zerwałoby ciągłość z praktyką ustrojową PRL nie tylko w sferze symboliki, ale przede wszystkim instytucji i praktyki ustrojowej. Porusza także tematy związane z krytyką słabości polskich instytucji demokratycznych oraz analizą mechanizmów polskiej sceny politycznej.

Ładowanie...