Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Historia

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Philip Parker

   (1 produktów)

  Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów

  (okładka twarda)

  44,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Philip Parker

  Philip Parker to brytyjski historyk, pisarz, wydawca, podróżnik i dyplomata. Podczas swoich licznych podróży przewędrował wszystkie rzymskie prowincje graniczne. Zwiedził też większość miejsc, gdzie dotarli wikingowie. Jako autor stara się odświeżyć wizerunek tego ludu, ukazując jego bogatą oraz ciekawą kulturę. Interesują go zwłaszcza starożytne i średniowieczne systemy polityczne oraz militarne. Jest wielkim miłośnikiem kartografii. Opracował zbiór map związanych z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi. Ponadto badał historyczne mapy handlowe.

  Philip Parker urodził się w 1965 r. w Liverpoolu. Już od dzieciństwa interesowała go tematyka historyczna. Ukończył historię w Trinity Hall i stosunki międzynarodowe w Johns Hopkins School of Advanced International Studies. Pracował dla brytyjskich służb dyplomatycznych. Ponadto był wydawcą, zajmującym się głównie książkami historycznymi. Często udziela wydawnictwom konsultacji redakcyjnych oraz historycznych. To uznany pisarz, którego książki trafiły do różnych krajów świata. Obecnie mieszka z rodziną w Londynie.

  "Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów" - wyjątkowa opowieść o wikingach, opracowana przez Philipa Parkera. Autor nie tylko przybliża podboje i wyprawy tego niesamowitego ludu. Przede wszystkim wyjaśnia tajemnice niezwykle bogatej kultury, o której rzadko dzisiaj się wspomina. Korzystając z relacji świadków, mitologii, archiwalnych źródeł historycznych oraz najnowszych odkryć archeologicznych, przedstawia dzieje i światopogląd tych niestrudzonych wojowników oraz odkrywców. Opowiada o wojnie, ale także o wyjątkowej sztuce. Ta niezwykła pozycja z pewnością spodoba się wielu miłośnikom historii, a nawet czytelnikom mało zainteresowanym dziejami historycznymi.

  Ładowanie...