Xi
 » Phil Knight

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Phil Knight

   (3 produktów)

  Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

  (okładka miękka)

  32,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Sztuka zwycięstwa dla młodzieży. Wspomnienia twórcy Nike

  Phil Knight

  (okładka miękka)

  30,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Sztuka zwycięstwa

  Phil Knight

  (okładka karton)

  22,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Phil Knight

  Phil Hampson Kinght urodził się 24 lutego 1938 roku. To miliarder i jeden z czołowych amerykańskich biznesmenów, którego kariera stanowi dla wielu ogromne źródło inspiracji. Jest współzałożycielem firmy Nike. Aktualnie cieszy się zasłużoną emeryturą, jednak wcześniej pełnił funkcję prezesa oraz dyrektora generalnego firmy. Knight regularnie pojawia się także na liście najbogatszych ludzi na świecie według magazynu "Forbes".

  Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie w Oregonie, a następnie na prestiżowym Uniwersytecie Stanforda. Co ciekawe, kiedy osiągnął sukces, Knight przekazał ogromne darowizny dla każdej ze swoich uczelni.

  Inspiracja do stworzenia własnej marki przyszła, gdy Phil postanowił udać się w podróż dookoła świata. Trafił do Japonii, gdzie zainspirował się obuwiem dla biegaczy, które później zaczął dystrybuować do Stanów Zjednoczonych. 25 stycznia 1985 roku stworzył firmę Blue Ribbon Sports, która w późniejszym czasie otrzymała nazwę znaną wszystkim do dziś - Nike. Jest aktywnym filantropem. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów, z których jeden zginął w wypadku w wieku zaledwie 34 lat.

  Historia życia tego biznesmena i wizjonera została opisana w książce "Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike", wydanej w Polsce nakładem wydawnictwa Rebis. Jego wspomnienia to opowieść o wyjątkowym człowieku, który stanowi drogowskaz dla każdego, kto marzy o osiągnięciu sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym i szuka prawdziwej inspiracji w drodze do spełniania marzeń.

  Ładowanie...