Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Paula Bowles

 (1 produktów)

Mruczęty. Kot Mikołaja

5/5
22,88 36,99 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Paula Bowles

Paula Bowles to brytyjska ilustratorka i pisarka, stawiająca głównie na książki obrazkowe dla dzieci. Zachwycające wyrazistą kolorystyką utwory tej artystki nawiązują do stylistyki filmów animowanych, ale mają w sobie też coś z komiksu. Autorka zajmuje się ilustratorstwem od 10 lat, współpracując z wydawnictwami o zasięgu międzynarodowym.

Paula Bowles dorastała w Hertfordshire w domu wypełnionym zwierzętami. W dzieciństwie głównie interesowało ją rysowanie i malowanie. Ponadto lubiła czytać oraz ćwiczyć swoją wyobraźnię. Autorka studiowała w ilustratorstwo w Falmouth College of Arts. Współpracowała z przedszkolami, uczestnicząc w organizacji różnych wydarzeń dla dzieci. W swoich książkach umieszcza śmieszne opowieści, które mają jednak przekazywać uniwersalne wartości. Artystka lubi długie spacery oraz wycieczki rowerowe, ale czasem woli zostać w domu, przeczytać dobrą książkę, odkryć ciekawą muzykę, a przy tym trochę potańczyć.

Paula Bowles pracuje również jako ilustratorka wizytująca szkoły. Na podstawie swoich książek organizuje różne zajęcia dla dzieci. Razem z uczniami ćwiczy tworzenie ilustracji, czyta i dyskutuje o ciekawych opowieściach. Stawia również na naukę współpracy oraz pomysłowość. Podczas zajęć "Superkitty" zachęca dziecko do narysowania własnego bohatera, a następnie opisania jego przygód. Dodatkowo dzieci tworzą własne maski, a także malują na twarzach ciekawe wzory. Autorka uczestniczy również w dużych wydarzeniach oraz festiwalach literackich, jak chociażby Newark Book Festival i Bristol's Storytale Festival.

"Mruczęty" - pełna akcji i wesołych sytuacji opowieść o pewnym kocie, który pomaga dostarczać świąteczne prezenty. Mruczęty bierze udział w niespodziewanej świątecznej wyprawie, rozśmieszając oraz ucząc czytelnika, co w świątecznym czasie jest tak naprawdę ważne. To krótka książka przeznaczona zwłaszcza dla najmłodszych odbiorców, dopiero zaczynających czytać. Kolorowe ilustracje Pauli Bowles zachwycają czytelników w każdym wieku. Twórczość tej artystki znakomicie uzupełnia opowieść i sprawia, że chce się poznać przygodę w całości.

Ładowanie...