Xi

Mr Iwi

 (6 produktów)

Owoce. Moja pachnąca książeczka z kolorami. Akademia Mądrego Dziecka

Mr Iwi

(okładka karton)

23,69 
Wysyłka 24 godziny

Na targu. Moja pachnąca książeczka z kolorami. Akademia Mądrego Dziecka

Mr Iwi

(okładka karton)

25,89 
Wysyłka 24 godziny

Zapachy świata. Moja pachnąca książeczka z kolorami. Akademia Mądrego Dziecka

Mr Iwi

(okładka karton)

23,59 
Wysyłka 24 godziny

Pierwsze zapachy. Moja pachnąca książeczka z kolorami. Akademia Mądrego Dziecka

Mr Iwi

(okładka karton)

25,99 
Wysyłka 24 godziny

Mr Iwi

Mr Iwi (Mister Iwi) to pseudonim, którym posługuje się Ivan Calmet, argentyński grafik i autor książeczek obrazkowych dla dzieci. W czasie studiów w Kolegium Sztuk Pięknych pasjonował się neosurrealizmem. Tworzył wówczas prace cyfrowe, które zdobyły uznanie w świecie artystycznym i były wystawiane w wielu popularnych muzeach i galeriach sztuki. Pracował w szkole podstawowej jako nauczyciel plastyki.

Zajęcia plastyczne dla dzieci pozwoliły mu odkryć swoje powołanie. Przypomniał sobie własne dzieciństwo, pełne beztroskich zabaw i wesołych, niczym nieograniczonych, pierwszych prób twórczych. Zaczął tworzyć zabawne ilustracje dla najmłodszych. Wypracował indywidualny styl, pełen humoru i kolorów.

Od 1998 r. pracuje dla argentyńskiego magazynu "Genios", popularnego tygodnika dla dzieci w wieku szkolnym. Od 2012 r. projektuje i ilustruje miesięcznik "My first steps", który zawiera ciekawe propozycje zajęć i zabaw dla dzieci przedszkolnych. Współpracuje z renomowanymi wydawcami książeczek dla najmłodszych np. Auzou Editions, Pan Macmillan Campbell Books, Fleurus, HarperCollins, Hatier.

W Polsce najbardziej znany jest z serii książeczek aktywizujących "Akademia Mądrego dziecka" opublikowanych nakładem wydawnictwa Harperkids. Mieszka i tworzy w Buenos Aires.

Ładowanie...