Xi

Morgan Housel

 (1 produktów)

Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu

Morgan Housel

(okładka twarda)

33,73 
Wysyłka dzisiaj

Morgan Housel

Morgan Housel jest amerykańskim dziennikarzem, blogerem, autorem oraz ekspertem w dziedzinie inwestowania, zajmuje go głownie historia oraz psychologia inwestowania. W latach 2005-2008 studiował ekonomię na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, edukację zwieńczyło zdobycie tytuły licencjata. Aktualnie jest wspólnikiem Collaborative Fund.

Wcześniej prowadził kolumnę w "Wall Street Journal" i pisał dla "The Motley Fool". Dwukrotnie otrzymał nagrodę Best in Business Award od Stowarzyszenia Amerykańskich Redaktorów i Autorów Biznesowych, a także nagrodę New York Times Sidney Award. Był takze dwukrotnym finalistą Nagrody Geralda Loeba w kategorii wybitnych tekstów biznesowych.

Jego poradnik "Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu" sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i został przetłumaczony na 46 języków.

Morgan Housel wystąpił na ponad 100 konferencjach w kilkunastu krajach. Na swoich wykładach mówi o znaczeniu niezależności finansowej, kontroli nad swoim czasem i ustalaniu priorytetów wydatków w sposób, który nie wymaga matematyki, wykresów ani złożoności, które często odwracają uwagę od głównego tematu.

Jak sam przyznaje pieniądze są dla niego środkiem do zapewnienia sobie niezależności. Dają możliwość robienia tego, co się chce, na własnych warunkach. Uważa, że taki stopień niezależności i autonomii to coś, co mogą zapewnić pieniądze, a co jest niezwykle cenne. Wielu ludziom zapewnia to o wiele bardziej trwałe szczęście niż kupowanie rzeczy.

Ładowanie...