Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Mike Lowery

   (1 produktów)

  Totalnie wszystko o dinozaurach

  (okładka zintegrowana)

  31,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Mike Lowery

  Mike Lowery jest bestsellerowym ilustratorem "The New York Timesa", który pracował nad dziesiątkami książek dla dzieci i dorosłych. Jest także autorem wielu książek, w tym "Random Illustrated Facts" i serii "Totalnie wszystko o...", z której na polskim rynku ukazały się: "Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach!", "Totalnie wszystko o kosmosie i innych galaktycznych faktach!", "Totalnie wszystko o rekinach i innych podwodnych stworach!!"

  Prace Mike'a Lowery'ego można zobaczyć na wszystkim, od kartek okolicznościowych, przez książki dla dzieci, po ściany galerii na całym świecie. Jest profesorem ilustracji w Savannah College of Art and Design w Atlancie. Pracował dla czasopism takich jak: "The New York Times" i "Reader's Digest", wytwórni i wydawnictw: Disney, Kids Can Press, Warby Parker, a także wielu agencji artystycznych i reklamowych. Obecnie podróżuje po całym kraju, wygłaszając wykłady o sztuce i książkach dla szkół, uniwersytetów i księgarń.

  Pisano o nim między innymi w: "Washington Post", "Huffington Post", "BuzzFeed", Washington City Paper i wielu innych, a kilka lat temu brał udział w wystawie w Pekinie, gdzie pokazał 16 swoich rysunków.

  Mike Lowery mieszka w Atlancie w stanie Georgia i jest żonaty z ilustratorką Katrin Wiehle. Mieszka w atomowym domu na ranczu otoczonym drzewami, gdzie lubi rysować małe zwierzątka w imprezowych czapkach i innych głupich rzeczach. Jak sam wspomina rysowania nauczyła go babcia, która nie była profesjonalną artystką, ale malowanie było jej wielkim hobby. Zaproponowała Mike'owi oraz jego bratu prowadzenie szkicownika, co artysta robi do dzisiaj.

  Ładowanie...