Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Michał Korkosz

   (3 produktów)

  Nowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytują

  Michał Korkosz

  (okładka twarda)

  53,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Rozkoszne. Wegetariańska uczta z polskimi smakami

  Michał Korkosz

  (okładka twarda)

  61,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Michał Korkosz

  Michał Korkosz (ur. w 1998 roku w Rzeszowie) jest autorem książek kucharskich i bloga kulinarnego „Rozkoszny”, a także najmłodszym wśród najlepszych polskich kucharzy.

  Pasją Michała od zawsze był smak i przyjemność płynąca z jedzenia oraz gotowania. Jego zainteresowanie kuchnią było tak silne, że jego praca dyplomowa na pozornie niezwiązanym z jedzeniem kierunku- stosunkach międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim - dotyczyła dyplomacji kulinarnej.

  W 2016 roku Michał Korkosz założył bloga Rozkoszny.pl. Jego autorskie fotografie, które dołączał do przepisów w 2017 roku zostały nagrodzone dwiema nagrodami SAVEUR za fotografię kulinarną, które uznawane są za "kulinarne Oscary". Dzięki teamu wydarzeniu stał się rozpoznawalny i w 2018 roku podpisał kontrakt na debiutancką książkę kucharską.

  „Fresh from Poland: New Vegetarian Cooking from the Old Country” ukazało się 17 marca 2020 nakładem The Experiment/Workman Publishing w USA i Kanadzie. O swojej książce Michał mówi: "Jest to opowieść o polskich smakach, na których się wychowałem, i które ukształtowały moją pasję. Chciałem opowiedzieć światu o najlepszej rzeczy, jaką Polska ma do zaoferowania — o jedzeniu. Chciałem podkreślić najbardziej rozkoszną części polskiej kuchni, która tak się składa, że jest wegetariańska.".

  W październiku 2020  ukazała się polskojęzyczna edycja "Fresh from Poland" pod tytułem "Rozkoszne. Wegetariańska uczta z polskimi smakami". Książka w pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutowała na 11 miejscu książkowej liście bestsellerów Empiku i została nazwana  jedną z najlepszych książek kucharskich roku przez m.in. magazyn "Kukbuk" oraz "Wysokie Obcasy".

  W 2021 roku Michał Korkosz został wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną w Paryżu Prix de la Littérature Gastronomique.

  Ładowanie...