Xi

Mattson Tomlin

 (1 produktów)

Batman Imposter

(okładka twarda)

45,09 
Wysyłka 24 godziny

Mattson Tomlin

Mattson Tomlin przyszedł na świat 16 lipca 1990 roku w Bukareszcie, jest amerykańskim scenarzystą, producentem i reżyserem oraz scenarzystą komiksowym. W 2021 roku Tomlin napisał serię komiksów "Batman Imposter" dla DC Comics wraz z artystą Andreą Sorrentino.

W 2018 roku Tomlin napisał scenariusz do "Power" (2020) dla Netflixa, z udziałem Jamiego Foxxa, Josepha Gordona-Levitta i Dominique'a Fishbacka. Następnie napisał scenariusz i wyprodukował film "Rybka" (2021), oparty na opowiadaniu Aji Gabel. Jednak uwagę branży zwrócił już w 2019 roku, kiedy został sprowadzony do ekipy, aby asystować przy powstawaniu filmu "Batman" (2022). Film z założenia miał ponownie zapoczątkować serię filmów o Batmanie, tym razem z udziałem Roberta Pattinsona.

W styczniu 2020 r. Tomlin ukończył scenariusze pilotażu telewizyjnego do adaptacji serii komiksów "Fear Agent" oraz filmowej adaptacji serii komiksów "Memetic" dla Lionsgate. Napisał także filmową adaptację postaci z gry wideo "Mega Man' dla Netflixa. W maju 2020 r. Tomlin sprzedał Paramount Pictures scenariusz specyfikacji zatytułowany "2084". W 2020 r. Tomlin zakończył również pracę nad scenariuszem "Mother/Android" z zamiarem wyreżyserowania produkcji.

W lutym 2021 rokuTomlin został zatrudniony do napisania scenariusza do serialu anime opartego na serii "Terminator", który miał być wyprodukowany przez Netflix, Skydance i Production IG.

Tomlin ceni sobie wszystkie swoje doświadczenia, jednak jak sam przyznaje, w komiksach jest coś wyjątkowego, czego nie można doświadczyć w pracy przy filmach lub dla telewizji. Głównie dlatego, że komiksy tworzone są przez zaledwie kilku artystów, a nie przez kilkuset, tak jak to jest w przypadku wysokobudżetowych, hollywoodzkich produkcji.

Ładowanie...