Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Marshall B. Rosenberg

 (3 produktów)

Porozumienie bez przemocy. O języku życia

5/5
33,80 49,99 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

To, co powiesz może zmienić świat

26,97 39,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

W świecie Porozumienia bez Przemocy

31,28 38,00 zł −18%
Wysyłka 24 godziny

Marshall B. Rosenberg

Marshal B. Rosenberg był uznanym na całym świecie amerykańskim psychologiem, mediatorem, nauczycielem oraz autorem książek. Zasłynął jako twórca idei Non Violence (NVC), znanej w Polsce jako "Porozumienie bez przemocy".

Urodził się w 1934 roku, w Cantonie, w stanie Ohio. W 1943 roku przeniósł się z rodzicami do Detroit. To tam był świadkiem licznych zamieszek na tle rasowym, a także sam doświadczył wielu nieprzyjemności jako dziecko rosyjskich imigrantów żydowskiego pochodzenia.

Na początku lat 60. obronił doktorat z psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Wisconsin-Madison. Pod wpływem badań profesora Carla Rogersa, u którego pracował, doszedł do wniosku, że sposób myślenia, język i formy wzajemnego porozumiewania mają istotny wpływ na to, czy w poszczególnych przypadkach reagujemy przemocą, czy współczuciem. Na tej podstawie opracował model komunikacji, który nazwał "Porozumieniem bez przemocy". NVC to proces wspierania partnerstwa i rozwiązywania konfliktów między ludźmi, w relacjach oraz w społeczeństwie, który Marshall B. Rosenberg wnikliwie opisał w takich bestsellerowych książkach, jak "Porozumienie bez przemocy. O języku życia", "W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji", "Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie przemocy" czy "Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według Porozumienia bez przemocy".

Marshall B. Rosenberg przez wiele lat był mediatorem w więzieniach i rejonach konfliktów zbrojnych. Założył międzynarodową organizację non-profit Centre for Nonviolent Communication szerzącą jego ideę na całym świecie, w której pełnił funkcję dyrektora ds. usług edukacyjnych. Zmarł w 2015 roku i do końca życia propagował swoją koncepcję za pośrednictwem licznych spotkań i publikacji.

Ładowanie...