Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Marshall B. Rosenberg

   (4 produktów)

  W świecie Porozumienia bez Przemocy

  (okładka miękka)

  32,19 
  Wysyłka dzisiaj

  To, co powiesz może zmienić świat

  25,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Marshall B. Rosenberg

  Marshal B. Rosenberg był uznanym na całym świecie amerykańskim psychologiem, mediatorem, nauczycielem oraz autorem książek. Zasłynął jako twórca idei Non Violence (NVC), znanej w Polsce jako "Porozumienie bez przemocy".

  Urodził się w 1934 roku, w Cantonie, w stanie Ohio. W 1943 roku przeniósł się z rodzicami do Detroit. To tam był świadkiem licznych zamieszek na tle rasowym, a także sam doświadczył wielu nieprzyjemności jako dziecko rosyjskich imigrantów żydowskiego pochodzenia.

  Na początku lat 60. obronił doktorat z psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Wisconsin-Madison. Pod wpływem badań profesora Carla Rogersa, u którego pracował, doszedł do wniosku, że sposób myślenia, język i formy wzajemnego porozumiewania mają istotny wpływ na to, czy w poszczególnych przypadkach reagujemy przemocą, czy współczuciem. Na tej podstawie opracował model komunikacji, który nazwał "Porozumieniem bez przemocy". NVC to proces wspierania partnerstwa i rozwiązywania konfliktów między ludźmi, w relacjach oraz w społeczeństwie, który Marshall B. Rosenberg wnikliwie opisał w takich bestsellerowych książkach, jak "Porozumienie bez przemocy. O języku życia", "W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji", "Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie przemocy" czy "Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według Porozumienia bez przemocy".

  Marshall B. Rosenberg przez wiele lat był mediatorem w więzieniach i rejonach konfliktów zbrojnych. Założył międzynarodową organizację non-profit Centre for Nonviolent Communication szerzącą jego ideę na całym świecie, w której pełnił funkcję dyrektora ds. usług edukacyjnych. Zmarł w 2015 roku i do końca życia propagował swoją koncepcję za pośrednictwem licznych spotkań i publikacji.

  Ładowanie...