Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Marek Więckowski

   (6 produktów)

  Marek Więckowski

  Marek Więckowski to polski geograf, dziennikarz, fotograf i podróżnik. Jest współautorem podręczników szkolnych z serii „Oblicza geografii”, „Na tropach przyrody” i „Odkrywamy świat” oraz twórcą samodzielnych publikacji, takich jak np. „Tragedie Górskie” czy „Polskie naj...”.

  Urodził się w 1971 roku w Warszawie. W roku 2000 obronił doktorat na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wtedy też rozpoczął pracę w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego PAN. W 2011 roku został habilitowany w dziedzinie nauk o Ziemii. Pracował w École Normale Supérieure we Francuskim Lyonie od 2002 do 2004 roku. Był również Dyrektorem Stacji Naukowej PAN w Paryżu w latach 2014-2017.

  Współpracował z Polskim Radiem BIS, Programem I Polskiego Radia i TV Polonia. Uczestniczył w licznych audycja o tematyce geograficznej oraz turystycznej. Prowadził program dla dzieci „Polskie ABC”. Od 2000 roku przez 2 lata pracował jako prezenter prognozy pogody dla stacji TVP2.

  Bibliografia Marka Więckowskiego:
  Seria Oblicza geografii (współautor);
  Seria Na tropach przyrody (współautor);
  Seria Odkrywamy świat (współautor);
  100 najpiękniejszych krajobrazów Polski (współautor);
  Pomorze Wschodnie. Przewodnik dla aktywnych (współautor);
  Wysokogórski alfabet (współautor);
  Tragedie górskie;
  Polska Księga Rekordów;
  Polskie naj…;
  Przyrodnicze uwarunkowania kształtowania się polsko-słowackich więzi transgranicznych;
  Bałtyk. The Baltic.

  Ładowanie...