Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Marcin Wojdak

 (1 produktów)

Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u

(okładka twarda)

5/5
51,11 69,99 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Marcin Wojdak

Marcin Wojdak jest polskim fotografem i debiutującym pisarzem, twórcą profilu na Instragramie Cosmoderna o architekturze powojennego modernizmu, na którym publikuje krótkie opisy - opowiadania inspirowane zdjęciami ostatnich materialnych pozostałości po minionej epoce. Zawodowo związany ze sprzedażą.

Dzieło Marcin Wojdaka czyli profil Cosmoderna nie jest stricte architektoniczny, zawiera głównie słowa czyli anegdoty, refleksje i opowiadania dotyczące tego, co autor przedstawia na zdjęciach.

Jego książka "Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u" wydana nakładem wydawnictwa Znak przedstawia w większości nieczynne już ośrodki wypoczynkowe powstałe dla pracowników oraz partyjnych dygnitarzy. Jak sam jednak podkreśla książka nie może stanowić przewodnika, jest jedynie obrazem wpływu ustroju politycznego na architekturę. Jego pocztówki przypominają, że nieliczne już miejsca mogą być kojarzone z prawdziwymi wczasami, a ten miniony świat znika bezpowrotnie pod naporem nowoczesności i wakacji all inclusive.

Marcin Wojdak od wielu lat podróżuje po Polsce i byłych krajach ZSRR i poszukuje miejsc stanowiących architektoniczne dowody czasów komuny. Jest wielkim fanem krajoznawstwa.

Ładowanie...