Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Małgorzata Rejmer

   (4 produktów)

  Ciężar skóry

  Małgorzata Rejmer

  (okładka twarda)

  36,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii

  Małgorzata Rejmer

  (okładka miękka)

  24,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Bukareszt. Kurz i krew

  Małgorzata Rejmer

  (okładka miękka)

  24,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Małgorzata Rejmer

  Małgorzata Rejmer to polska reportażystka i pisarka. Jest głównie autorką reportaży, takich jak bestsellerowe „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” oraz powieści „Toksymia”.

  Na świat przyszła w Warszawie w 1985 roku. Ukończyła kulturoznawstwo w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktorskie w Instytucie Kultury Polskiej na tej samej uczelni.

  Jako pisarka zadebiutowała już w wieku trzynastu lat, publikując autorskie wiersze w kwartalniku „Okolica Poetów”. Jej pierwsze opowiadanie „Poczekalnia” znalazło się w antologii „20 lat pod lampą” w 2011 roku.

  W 2009 roku wydała pierwszą powieść „Toksymia”, która rok później doczekała się nominacji do Nagrody Literackiej Gdynia. Cztery lata później opublikowała reportaż „Bukareszt. Kurz i krew”, który przyniósł jej Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia”, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii „Literatura faktu” oraz nominację do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike.

  W 2018 roku wydała reportaż „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”, który wciąż utrzymuje się na listach bestsellerów. Dzięki niej Rejmer została uhonorowana w 2019 roku Paszportem „Polityki” w kategorii „Literatura”.

  Bibliografia Małgorzaty Rejmer:
  Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii;
  Bukareszt. Kurz i krew;
  Obrażenia. Pobici z Polską;
  Toksymia;
  Dziewczynka ze światła.

  Ładowanie...