Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Małgorzata Kalemba-Drożdż

 (4 produktów)

Smakowite drzewa. Wydanie rozszerzone

(okładka twarda)

42,93 69,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Jadalne kwiaty. 186 przepisów na dania z kwiatów. Wydanie rozszerzone

(okładka twarda)

36,42 59,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Różane przepisy. Płatki, listki i owoce w kuchni i domowym spa

(okładka twarda)

30,33 49,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Skarby ogrodu. Szczaw, mirabelki, zielone pomidory

(okładka twarda)

36,42 59,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Małgorzata Kalemba-Drożdż

Dr Małgorzata Kalemba-Drożdż jest polską autorką, badaczką oraz blogerką. Jest doktorem biochemii i absolwentką biotechnologii na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zapobieganiu uszkodzeniom DNA wynikającym z interakcji pomiędzy żywnością, zanieczyszczeniami środowiska, statusem hormonalnym oraz polimorfizmem genetycznym. Małgorzata Kalemba-Drożdż jest także stypendystką Lund University w Szwecji. Wykłada biochemię i dietetykę, prowadzi badania naukowe, głównie na temat stabilności genetycznej komórek.

Ponadto jest autorką książek przyrodniczo-kulinarnych i ogromną wielbicielką jadalnych kwiatów i dzikich roślin. Jej wielka pasja zaowocowała publikacją książek: "Słodki sposób na alergię. Wypieki i desery bez mleka i jajek, a czasem bez glutenu", "Jadalne kwiaty. 186 przepisów na dania z kwiatów", "Pyszne chwasty. 142 przepisy na dania z chwastów", "Skarby ogrodu. Szczaw, mirabelki, zielone pomidory", „Różane przepisy. Płatki, listki i owoce w kuchni i domowym spa", "Kwiatowa Uczta" oraz "Smakowite drzewa. 147 przepisów na dania z nasion, liści, kambium, kwiatów i pąków polskich drzew", które Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna Nagrodziła AIG Prix 2018.

Dr Małgorzata Kalemba-Drożdż jest również autorką bloga "Trochę inna cukiernia", na którym prezentuje swoje autorskie przepisy, w których często wykorzystuje jadalne kwiaty, chwasty i części drzew. W wolnych chwilach autorka spaceruje, robi zdjęcia, czyta książki.

Ładowanie...