Xi
cofnij do Poradniki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Magdalena Kalwas-Śliwińska

   (2 produktów)

  Stany nagłe u psów i kotów

  (okładka miękka)

  144,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Diagnostyka i leczenie bólu u psów

  82,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Magdalena Kalwas-Śliwińska

  Dr n. wet. Magdalena Kalwas-Śliwińska jest specjalistką z dziedziny intensywnej terapii i stanów nagłych u psów i kotów.

  Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie w 2007 ukończyła studia magisterskie na kierunku weterynaria, a 2010 r. obroniła pracę doktorską. Głównym obszarem jej zainteresowań jest intensywna terapia i stany nagłe psów i kotów.

  Magdalena Kalwas-Śliwińska pracowała jako adiunkt w Katedrze Chorób Małych Zwierząt, a aktualnie pełni funkcję adiunkta w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej. Wykłada na studiach polsko i angielskojęzycznych, udziela się na konferencjach weterynaryjnych jako wykładowca, moderator i tłumacz. Jest także autorką i tłumaczką licznych pozycji naukowych.

  Jest autorką książki-podręcznika "Stany nagłe u psów i kotów", która stanowi przede wszystkim analizę konkretnych przypadków klinicznych. Zawiera także przykłady gotowych schematów postępowania, które kształtują umiejętność szybkiego wyodrębnienia z natłoku danych i objawów ze strony różnych układów narządowych tego, co najważniejsze, informacji, która stanie się głównym punktem zaczepienia podczas procesu diagnostycznego.

  Książka dedykowana jest studentom oraz weterynarzom, którzy wraz z leczeniem będą starali się jak najszybciej ustalić u pacjenta ostateczne rozpoznanie.

  Ładowanie...