Xi

Magdalena Kalwas-Śliwińska

 (2 produktów)

Stany nagłe u psów i kotów

Magdalena Kalwas-Śliwińska

(okładka miękka)

144,89 
Wysyłka dzisiaj

Diagnostyka i leczenia bólu u psów

Magdalena Kalwas-Śliwińska, Davide Gamba

(okładka miękka)

97,99 
Wysyłka 2 dni robocze

Magdalena Kalwas-Śliwińska

Dr n. wet. Magdalena Kalwas-Śliwińska jest specjalistką z dziedziny intensywnej terapii i stanów nagłych u psów i kotów.

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie w 2007 ukończyła studia magisterskie na kierunku weterynaria, a 2010 r. obroniła pracę doktorską. Głównym obszarem jej zainteresowań jest intensywna terapia i stany nagłe psów i kotów.

Magdalena Kalwas-Śliwińska pracowała jako adiunkt w Katedrze Chorób Małych Zwierząt, a aktualnie pełni funkcję adiunkta w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej. Wykłada na studiach polsko i angielskojęzycznych, udziela się na konferencjach weterynaryjnych jako wykładowca, moderator i tłumacz. Jest także autorką i tłumaczką licznych pozycji naukowych.

Jest autorką książki-podręcznika "Stany nagłe u psów i kotów", która stanowi przede wszystkim analizę konkretnych przypadków klinicznych. Zawiera także przykłady gotowych schematów postępowania, które kształtują umiejętność szybkiego wyodrębnienia z natłoku danych i objawów ze strony różnych układów narządowych tego, co najważniejsze, informacji, która stanie się głównym punktem zaczepienia podczas procesu diagnostycznego.

Książka dedykowana jest studentom oraz weterynarzom, którzy wraz z leczeniem będą starali się jak najszybciej ustalić u pacjenta ostateczne rozpoznanie.

Ładowanie...