Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Magdalena Gut-Orłowska

   (4 produktów)

  Tymon rozumie innych

  (okładka miękka)

  18,09 
  Wysyłka dzisiaj

  Tymon i emocje

  (okładka miękka)

  24,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Magdalena Gut-Orłowska

  Magdalena Gut-Orłowska jest autorką książek o Tymonie, które mają za zadanie naukę dzieci na temat emocji, empatii oraz zrozumienia drugiego człowieka. W przystępny sposób odpowiada na trudne pytania, jakie dzieci zadają sobie podczas dorastania.

  Za pomocą krótkich historyjek społecznych tłumaczy mechanizmy, które kierują różnymi osobami. W książce "Tymon i emocje" wydanej nakładem wydawnictwa Harmonia pomaga oswoić się z emocjami własnymi oraz osób wokół. Autorka zachęca swojego młodego czytelnika do analizy uczuć, jakie towarzyszą bohaterowi książki, aby w ten sposób uczył się empatii oraz przyswajał wiedzę dotyczącą odczytywania emocji innych ludzi.

  Natomiast książka "Tymon rozumie innych" pomaga dziecku w odróżnieniu intencji rozmówcy. Magdalena Gut-Orłowska w tej książce wyjaśnia, na podstawie tytułowego bohatera i jego krótkich przygód, jak działa komunikacja pomiędzy ludźmi. Pokazuje czytelnikowi w jaki sposób może odczytać intencje osób, z którymi rozmawia. Ta umiejętność jest bardzo potrzebna dziecku, ponieważ pozwala mu na ocenę sytuacji oraz ewentualnego zagrożenia ze strony obcych osób. Pomaga również w bezproblemowej komunikacji pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami lub rówieśnikami.

  Ładowanie...