Maciej Kozłowski

  (2 produktów)

Maciej Kozłowski przyszedł na świat w Andrychowie. Jest polskim kulturoznawcą i dziennikarzem, który wykształcenie zdobywał we Wrocławiu, na stałe mieszka w Krakowie.

Sortuj:
Popularność
Wyświetl:
Wybierz ...

Maciej Kozłowski jest współautorem książki "Zanim wyjedziesz w Bieszczady", którą napisał wraz z leśnikami z bieszczadzkiego Baligrodu - Kazimierzem Nóżką i Marcinem Sceliną. Jak sam przyznaje, pomimo że związany jest przede wszystkim ze środowiskiem miejskim, Bieszczady go fascynują.

W książce opisuje przede wszystkim perypetie i refleksje Kazimierza Nóżki i Marcina Sceliny, aktualnie dwóch najpopularniejszych polskich leśników, są oni także współautorami wydawnictwa. Książka porusza zagadnienia związane zarówno z ekologią, jak i działaniem Lasów Państwowych.

Głównym bohaterem są jednak Bieszczady, zazwyczaj postrzegane jako romantyczna, dzika i niezniszczona ręką człowieka lokalizacja. Autorzy przedstawiają jednak różne perspektywy, tłumacząc, że czar tego regionu może w zarówno przywrócić równowagę w życiu, chociażby poprzez obcowanie z naturą, jak i wciągnąć głębiej w problemy, przed którymi w Bieszczady się ucieka.

Filtry
Kategorie
24 godziny (2)
Wydawnictwo Naukowe PWN (1)
Znak Horyzont (1)
-
polski (2)
miękka (1)
twarda (1)