Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Luigi Critone

 (1 produktów)

Aldobrando

5/5
71,29 109,90 zł −35%
Wysyłka 2 dni robocze

Luigi Critone

Luigi Critone (ur. w 1971 roku) jest włoskim rysownikiem i artystą komiksowym znanym na całym świecie.

Początkowo Luigi studiował na uczelni artystycznej w Rzymie, jednak po pewnym czasie zapisał się do Międzynarodowej Szkoły Komiksu we Florencji. Po ukończeniu studiów został nauczycielem na tej uczelni. Równolegle rozpoczął pracę w studiu ilustracji Inklink, gdzie spędził sześć lat wykonując różnorodne ilustracje dla włoskich i międzynarodowych wydawnictw oraz innych firm.

W 2003 roku artysta wyjechał do Angoulême, gdzie zaprezentował swoje prace i nawiązał wiele kontaktów z projektantami, scenarzystami, a przede wszystkim z czołowymi francuskimi wydawcami, co otworzyło mu drogę do kariery we francuskiej branży komiksowej. Zadebiutował jako ilustrator "La Rose et la Croix" , powieści historycznej napisanej przez Jarry'ego. W tym samym czasie współpracował z niezależną wytwórnią SelfComics.

W 2020 roku Luigi Critone we współpracy z Giannim "Gipim" Pacinottim stworzył komiks "Aldobrando", uznawany za jedną z najciekawszych i najbardziej intrygujących premier komiksowych ostatnich czasów.

Wśród komiksów ilustrowanych przez Luigiego można wymienić także takie komiksy jak "7 misjonarzy", "Ja, Francis Villon" oraz serię "Skorpion", nad którą obecnie pracuje.

Ładowanie...