Xi
 » Luigi Critone

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Luigi Critone

   (1 produktów)

  Aldobrando

  Gianni Pacinotti Gipi, Luigi Critone

  (okładka twarda)

  70,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Luigi Critone

  Luigi Critone (ur. w 1971 roku) jest włoskim rysownikiem i artystą komiksowym znanym na całym świecie.

  Początkowo Luigi studiował na uczelni artystycznej w Rzymie, jednak po pewnym czasie zapisał się do Międzynarodowej Szkoły Komiksu we Florencji. Po ukończeniu studiów został nauczycielem na tej uczelni. Równolegle rozpoczął pracę w studiu ilustracji Inklink, gdzie spędził sześć lat wykonując różnorodne ilustracje dla włoskich i międzynarodowych wydawnictw oraz innych firm.

  W 2003 roku artysta wyjechał do Angoulême, gdzie zaprezentował swoje prace i nawiązał wiele kontaktów z projektantami, scenarzystami, a przede wszystkim z czołowymi francuskimi wydawcami, co otworzyło mu drogę do kariery we francuskiej branży komiksowej. Zadebiutował jako ilustrator "La Rose et la Croix" , powieści historycznej napisanej przez Jarry'ego. W tym samym czasie współpracował z niezależną wytwórnią SelfComics.

  W 2020 roku Luigi Critone we współpracy z Giannim "Gipim" Pacinottim stworzył komiks "Aldobrando", uznawany za jedną z najciekawszych i najbardziej intrygujących premier komiksowych ostatnich czasów.

  Wśród komiksów ilustrowanych przez Luigiego można wymienić także takie komiksy jak "7 misjonarzy", "Ja, Francis Villon" oraz serię "Skorpion", nad którą obecnie pracuje.

  Ładowanie...