Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Lucy Rowland

 (2 produktów)

Mruczęty. Kot Mikołaja

5/5
22,88 36,99 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

The Three Little Pigs and the Big Bad Book

(okładka miękka)

41,36 43,00 zł −4%
Wysyłka 3 dni robocze

Lucy Rowland

Lucy Rowland to terapeutka mowy i języka, ilustratorka oraz pisarka. Mieszka w Londynie. Pisze głównie książki obrazkowe dla najmłodszych dzieci. Prowadzi spotkania autorskie w księgarniach, szkołach i na festiwalach literackich. Ponadto pisze artykuły publikowane na Picture Book Den. Regularnie tworzy opowieści dla czytelników z Mini Harrods Club.

Lucy Rowland interesuje się językoznawstwem od lat. Niezależnie od formy, w powieściach, poezji i picturebookach język powinien być piękny. Autorka stawia na pracę z dziećmi, prowadząc zajęcia terapeutyczne związane z używaniem mowy. Pracowała jako niania oraz nauczycielka, a następnie postanowiła zostać terapeutką. Jej niesamowite wyczucie sprawiło, że zaczęła pisać własne opowieści. Książka ma według niej wyrażać prawdziwe piękno języka i komunikacji. Artystka zajęła się tworzeniem książek obrazkowych w 2013 r., gdy poznała swoją agentkę, Anne Clark.

Lucy Rowland zaczęła przygodę z literaturą od poezji. W młodości często czytała wiersze, co mocno wpłynęło na jej twórczość. Autorka bardzo lubi rymowane teksty, świetnie sprawdzające się zwłaszcza w literaturze dziecięcej. Dzięki współpracy z cenionymi ilustratorami jej opowieści są barwną i piękną przygodą językową, która zachwyca czytelników niezależnie od wieku. Skąd bierze swoje wyjątkowe pomysły? Zainspirować potrafi ją spacer, rytmiczne ćwiczenia, słoneczne miejsca oraz wiersze wspaniałych poetów. Artystka interesuje się nie tylko książkami. Jest wielką miłośniczką podróży i lubi spacerować, planować wycieczki oraz piec ciastka.

"Mruczęty" - poznaliście już Mruczętego? Ten wyjątkowy kot przygotowuje świąteczne prezenty dla dzieci, ale podczas pracy często ma wiele niespodziewanych przygód! Tym razem przypadkowo zapakowano go do pudełka i w ten sposób sam został... prezentem. Z pewnością w tej sytuacji nie brakuje wielu wesołych zwrotów akcji, ale opowieść o sympatycznym kocie to również okazja, by wyjaśnić dziecku, co podczas świętowania jest najważniejsze. Dzięki wyobraźni Lucy Rowland oraz charakterystycznym ilustracjom Pauli Bowles powstała barwna książka obrazkowa idealna dla najmłodszych czytelników!

Ładowanie...