Xi

Kategorie

Zakres cenowy


Ocena

Lucy Brownridge

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Lucy Brownridge nie posiada żadnych dostępnych produktów

Lucy Brownridge

Lucy Brownridge jest autorką i redaktorką książek dla dzieci z mieszkającą w Londynie. Pisze książki dla dzieci o historii sztuki, historii, zwierzętach i nauce. Tytuł magistra historii sztuki zdobyła w Courtauld Institute of Art, który wchodzi w skład Uniwersytetu Londyńskiego, natomiast tytuł licencjata historii sztuki na Uniwersytecie w Bristolu.

Jest autorką książki "Gabinet dinozaurów", która w 10 rozdziałach prezentuje poszczególne części świata w erze mezozoicznej. W każdej części znajduje się opis prehistorii danego regionu, czarno-biały przewodnik po tamtejszych gatunkach dinozaurów, prehistorycznych zwierząt i roślin oraz duże barwne ilustracje do oglądania przez kolorowe filtry.

Lucy Brownridge jest także autorką niezwykle popularnej anglojęzycznej serii "Portrait of an Artist", która do tej pory objęła twórców takich jak: Vincent van Gogh, Georgia O'Keeffe, Claude Monet oraz Frida Kahlo. Pisarka przybliża w nich sylwetki legendarnych artystów wraz z licznymi faktami z życia, anegdotami i wieloma zdjęciami ich pracy. Całość prezentowana jest w prostym języku, zrozumiałym i jasnym dla najmłodszych czytelników.

Ładowanie...