Xi
 » Lisa Aisato

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Lisa Aisato

   (5 produktów)

  O dziewczynce, która chciała ocalić książki

  (okładka twarda)

  26,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Życie

  Lisa Aisato, Wojciech Mann

  (okładka twarda)

  49,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Młodość. Wyznania nastolatków

  (okładka twarda)

  33,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Dorosłość. Wyznania

  Linn Skarber, Lisa Aisato, Linn Skaber

  (okładka twarda)

  40,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Śnieżna siostra

  Maja Lunde, Milena Skoczko, Lisa Aisato

  (okładka twarda)

  53,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Lisa Aisato

  Lisa Aisato to znana na całym świecie norwesko-gambijska ilustratorka i autorka książek obrazkowych. Po ukończonych w 2004 r. studiach artystycznych zajęła się literaturą dziecięcą. W 2008 r. wydała pierwszą książkę obrazkową, a już w ciągu kilku kolejnych lat zdobyła wiele nominacji oraz nagród za swoją twórczość. W 2015 r. trafiła na listę "Morgenbladet", wyróżniającą 10 najlepszych norweskich pisarzy w wieku poniżej 35 lat. Autorka uzyskała prestiżowe stypendium Bokhandlernes Barnebokstipend, była nominowana do nagrody Kritikierprisen i zdobyła nagrodę Bokhandlerprisen. Ponadto otrzymała nominację do nagrody Astrid Lindgren Memorial Award. Jej twórczość została również uhonorowana Nagrodą Księgarzy Norweskich.

  Lisa Aisato jest autorką i współautorką książek dla dzieci, ale tworzy również ilustracje do książek innych pisarzy. Ponadto czasami ilustruje popularne czasopisma. Regularnie współpracuje chociażby z norweskim Dagbladet Magasinet. To jedna z najbardziej cenionych ilustratorek norweskich, a wyjątkowy styl zapewnił jej uznanie krytyków. Dzieła artystki zapewniają niesamowitą podróż w krainę wyobraźni, w której nie brakuje fantastycznych postaci lub baśniowych krajobrazów. Autorka potrafi wspaniale zilustrować ludzkie marzenia, ale także lęki. Jej ilustracje z pewnością docenią dzieci i dorośli. Co ciekawe, prowadzi galerię w swoim domu.

  "Życie" - niesamowita książka obrazkowa Lisy Aisato, za którą artystka zdobyła Nagrodę Księgarzy Norweskich. Ten zbiór ilustracji norweskiej autorki opowiada o przygodach w świecie dziecięcej wyobraźni, związanych z dorastaniem. W tej opowieści nie brakuje wzruszających wydarzeń, życiowych wyzwań, tęsknoty, a także prawdziwego piękna miłości czy przyjaźni. To wyjątkowa pozycja przeznaczona dla czytelników w każdym wieku!

  Ładowanie...