Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Lisa Aisato

 (3 produktów)

Młodość. Wyznania nastolatków

5/5
35,37 49,90 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

O dziewczynce, która chciała ocalić książki

26,97 39,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Śnieżna siostra

(okładka twarda)

5/5
42,93 59,90 zł −28%
Wysyłka 24 godziny

Lisa Aisato

Lisa Aisato to znana na całym świecie norwesko-gambijska ilustratorka i autorka książek obrazkowych. Po ukończonych w 2004 r. studiach artystycznych zajęła się literaturą dziecięcą. W 2008 r. wydała pierwszą książkę obrazkową, a już w ciągu kilku kolejnych lat zdobyła wiele nominacji oraz nagród za swoją twórczość. W 2015 r. trafiła na listę "Morgenbladet", wyróżniającą 10 najlepszych norweskich pisarzy w wieku poniżej 35 lat. Autorka uzyskała prestiżowe stypendium Bokhandlernes Barnebokstipend, była nominowana do nagrody Kritikierprisen i zdobyła nagrodę Bokhandlerprisen. Ponadto otrzymała nominację do nagrody Astrid Lindgren Memorial Award. Jej twórczość została również uhonorowana Nagrodą Księgarzy Norweskich.

Lisa Aisato jest autorką i współautorką książek dla dzieci, ale tworzy również ilustracje do książek innych pisarzy. Ponadto czasami ilustruje popularne czasopisma. Regularnie współpracuje chociażby z norweskim Dagbladet Magasinet. To jedna z najbardziej cenionych ilustratorek norweskich, a wyjątkowy styl zapewnił jej uznanie krytyków. Dzieła artystki zapewniają niesamowitą podróż w krainę wyobraźni, w której nie brakuje fantastycznych postaci lub baśniowych krajobrazów. Autorka potrafi wspaniale zilustrować ludzkie marzenia, ale także lęki. Jej ilustracje z pewnością docenią dzieci i dorośli. Co ciekawe, prowadzi galerię w swoim domu.

"Życie" - niesamowita książka obrazkowa Lisy Aisato, za którą artystka zdobyła Nagrodę Księgarzy Norweskich. Ten zbiór ilustracji norweskiej autorki opowiada o przygodach w świecie dziecięcej wyobraźni, związanych z dorastaniem. W tej opowieści nie brakuje wzruszających wydarzeń, życiowych wyzwań, tęsknoty, a także prawdziwego piękna miłości czy przyjaźni. To wyjątkowa pozycja przeznaczona dla czytelników w każdym wieku!

Ładowanie...