Xi
 » Larry McMurtry

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Larry McMurtry

   (4 produktów)

  Szlak umrzyka

  Larry McMurtry

  (okładka twarda)

  58,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Na południe od Brazos

  Larry McMurtry

  (okładka twarda)

  84,98 
  Wysyłka 24 godziny

  Ulice Loredo

  Larry McMurtry

  (okładka twarda)

  62,68 
  Wysyłka 24 godziny

  Ostatni seans filmowy

  Larry McMurtry

  (okładka miękka)

  18,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Larry McMurtry

  Larry McMurtry urodzony 3 czerwca 1936 roku w Teksasie zmarł w 2021 roku w Archer City; był amerykańskim powieściopisarzem, który akcje swoich książek umieszczał zwykle na Dzikim Zachodzie lub na terenach dzisiejszego Teksasu, był mistrzem gatunku non-fiction. Jednak przede wszystkim był autorem westernów pisanych w czasach upadku mitu Dzikiego Zachodu.

  Larry McMurtry dorastał na ranczu w pobliżu Archer City (Teksas), w 1958 roku ukończył North Texas State University, aby następnie wykładać literaturę angielską na Rice University w Houston. Był to etap przejściowy, zanim w pełni poświęcił się pisarstwu.

  Największą sławę przyniósł mu napisany przez niego western - Na południe od Brazos - który został odznaczony Nagrodą Pulitzera. Był współautorem scenariuszy filmów: Ostatni seans filmowy - na podstawie własnej powieści - oraz Tajemnica Brokeback Mountain - powstałego na podstawie opowiadania Annie Proulx.

  Larry McMurtry prywatnie był wyjątkowym bibliofilem, który w ciągu pięciu dekad uzbierał kolekcję ponad 500 tysięcy książek. Prowadził ogromny antykwariat  Booked Up w Archer City, jednak z powodu rosnącej popularności konkurencji internetowej w 2012 roku wyprzedał większość swoich książek.

  Ładowanie...