Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Katherine Applegate

   (3 produktów)

  Preskot

  23,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Jedyny i Niepowtarzalny Bob

  (okładka miękka)

  22,99 
  Wysyłka dzisiaj

  The One and Only Ivan

  (okładka miękka)

  48,59 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Katherine Applegate

  Katherine Alice Applegate przyszła na świat 9 października 1956, jest amerykańską pisarką, publikującą jako KA Applegate lub Katherine Applegate. Tworzy przede wszystkim książki dla młodzieży i dzieci, najbardziej znana jest jako autorka serii "Animorphs", "Jedyny i Niepowtarzalny Ivan" i innych serii książek.

  Applegate urodziła się w Ann Arbor w stanie Michigan. Od tego czasu mieszkała w wielu stanach w Teksasie, Florydzie, Kalifornii, Illinois i Północnej Karolinie. Po rocznym pobycie w Pelago we Włoszech wróciła do Irvine w Kalifornii, gdzie rozpoczęła pracę jako ghostwriter dla wydawnictwa Sweet Valley Twins.

  Katherine Applegate w 2013 roku otrzymała Medal Newbery za "Jedynego i Niepowtarzalnego Ivana", narysowanego przez Patricię Castelao. Doroczna nagroda, przyznawana przez Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich, była wyrazem uznania wybitnego wkładu w amerykańską literaturę dla dzieci. Opowieść, oparta na historii prawdziwego goryla, została napisana z punktu widzenia Ivana, który mieszka w szklanej klatce w centrum handlowym.

  Najpopularniejsze książki Applegate to powieści science fiction, fantasy i przygodowe. Zdobyła nagrodę dla najlepszej nowej serii książek dla dzieci w 1997 roku w Publishers Weekly.

  Polskiemu czytelnikowi znana jest przede wszystkim jako autorka wciągającej serii dla młodzieży "Animorphs", która opowiada o piątce dzieciaków walczących z inwazją przybyszów z kosmosu, którzy zaatakowali Ziemię. Główni bohaterowie zostają wplątani w tajemnicze wydarzenia i otrzymują niezwykłą moc - moc zmieniania się w zwierzęta i właśnie używając tych mocy próbują zapobiec inwazji.

  Ładowanie...