Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Katarzyna Dowbor

 (1 produktów)

Apetyt na życie.

Katarzyna Dowbor

(okładka twarda)

34,19 49,99 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor jest polską dziennikarką i pisarką, znaną m.in. jako współautorka interaktywnych książek dla dzieci z serii „Stajnia pod tęczą”. Przez lata związana była z Telewizją Polską, obecnie pracuje dla stacji Polsat.

Urodziła w się w Warszawie w 1959 roku. Do szkoły uczęszczała w Toruniu, a do rodzimego miasta powróciła, aby studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 1981 roku reprezentowała komitet strajkowy jako rzeczniczka. W 1983 roku rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej. Prowadziła liczne reportaże i programy, w tym popularne „Pytanie na śniadanie”. W 2013 roku przeniosła się do telewizji Polsat.

W telewizji była także aktorką, występując m.in. w „Na dobre i na złe”, „Komedii małżeńskiej” czy „Ekstradycji”. Ponadto prowadziła autorską audycję „Dowborowe towarzystwo” w Polskim Radiu i Radiu Dla Ciebie. W latach 1994-1998 była radną Rady Miejskiej Piaseczna.

W roku 2013 wydała biograficzną książkę „Mężczyźni mojego życia”, a w 2018 roku przy współpracy z Marcinem Koziołem opublikowała interaktywną serię dla dzieci „Stajnia pod tęczą”. Na kwiecień 2019 roku została zapowiedziana kolejna pozycja biograficzna telewizyjnej gwiazdy, zatytułowana „Apetyt na życie”.

W dorobku literackim Katarzyny Dowbor znajdują się:
Stajnia pod tęczą: Czary na komary;
Stajnia pod tęczą: Maść na maść;
Stajnia pod tęczą: Wojna na miny;
Mężczyźni mojego życia;
Apetyt na życie.

Ładowanie...