Xi
 » Judith Viorst

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Judith Viorst

   (4 produktów)

  Niedoskonała kontrola

  Judith Viorst, Justyna Rudnik

  (okładka miękka)

  27,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Małżeństwo dla zaawansowanych

  Judith Viorst, Marta Komorowska

  (okładka miękka)

  26,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Pakiet: To, co musimy utracić/ Niedoskonała..

  Judith Viorst

  (okładka miękka)

  69,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Judith Viorst

  Judith Viorst urodziła się 2 lutego 1931 roku. Jest amerykańską pisarką, dziennikarką prasową i badaczką psychoanalizy. Jej twórczość obejmuje także humorystyczną poezję i literaturę dziecięcą. Jest autorką "The Tenth Good Thing About Barney" i serii krótkich książek z obrazkami "Alexander", która obejmuje książkę "Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day", wydaną w roku 1972, która sprzedała się w ponad dwóch milionach kopii.

  Viorst jest absolwentką wydziału sztuki i nauki, który ukończyła w 1952 roku, na Uniwersytecie Rutgers w Newark. W drugiej połowie lat 70., po dwóch dekadach pisania dla dzieci i dorosłych, zajęła się badaniem psychologii Freuda. W 1981 roku po sześciu latach nauki ukończyła studia na Uniwersytecie Waszyngtońskim na wydziale psychoanalizy.
  Jej twórczość dla dorosłych czytelników obejmuje psychologiczną literaturę faktu, w tym: "Niedoskonałą kontrolę" i "To, co musimy utracić...". Jest również autorką dziewięciu tomików poetyckich, a ponadto felietonistką, jej teksty były publikowane na łamach "The New York Times" i "The Washington Post", współpracowała także z redaktorem magazynu "Redbook".

  Obecnie mieszka w Waszyngtonie ze swoim mężem, pisarzem politycznym - Miltonem Viorstem. Mają trzech dorosłych synów.

  Ładowanie...