Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Judith Viorst

 (4 produktów)

Pakiet: To, co musimy utracić / Niedoskonała kontrola / Małżeństwo dla zaawansowanych

(okładka miękka)

5/5
57,74 99,90 zł −42%
Wysyłka 24 godziny

Małżeństwo dla zaawansowanych

(okładka miękka)

24,77 44,90 zł −45%
Wysyłka 24 godziny

Niedoskonała kontrola

(okładka miękka)

27,29 49,90 zł −45%
Wysyłka 24 godziny

Judith Viorst

Judith Viorst urodziła się 2 lutego 1931 roku. Jest amerykańską pisarką, dziennikarką prasową i badaczką psychoanalizy. Jej twórczość obejmuje także humorystyczną poezję i literaturę dziecięcą. Jest autorką "The Tenth Good Thing About Barney" i serii krótkich książek z obrazkami "Alexander", która obejmuje książkę "Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day", wydaną w roku 1972, która sprzedała się w ponad dwóch milionach kopii.

Viorst jest absolwentką wydziału sztuki i nauki, który ukończyła w 1952 roku, na Uniwersytecie Rutgers w Newark. W drugiej połowie lat 70., po dwóch dekadach pisania dla dzieci i dorosłych, zajęła się badaniem psychologii Freuda. W 1981 roku po sześciu latach nauki ukończyła studia na Uniwersytecie Waszyngtońskim na wydziale psychoanalizy.
Jej twórczość dla dorosłych czytelników obejmuje psychologiczną literaturę faktu, w tym: "Niedoskonałą kontrolę" i "To, co musimy utracić...". Jest również autorką dziewięciu tomików poetyckich, a ponadto felietonistką, jej teksty były publikowane na łamach "The New York Times" i "The Washington Post", współpracowała także z redaktorem magazynu "Redbook".

Obecnie mieszka w Waszyngtonie ze swoim mężem, pisarzem politycznym - Miltonem Viorstem. Mają trzech dorosłych synów.

Ładowanie...