Xi

Judith S. Beck

 (1 produktów)

Terapia poznawczo-behawioralna. Podstawy i zagadnienia szczegółowe

Judith S. Beck

(okładka miękka)

59,59 
Wysyłka 24 godziny

Judith S. Beck

Judith S. Beck (ur. w 1954 roku) to amerykańska psycholog specjalizująca się w terapii poznawczej i poznawczo- behawioralnej, za których twórcę uważa się jej ojca Aarona Becka.

Judith S. Beck jest autorką kilkudziesięciu powszechnie znanych i cytowanych w środowisku specjalistów książek  na temat różnych zastosowań terapii poznawczej. Jej najważniejszą pracą jest jednak podręcznik "Terapia poznawczo-behawioralna. Podstawy i zagadnienia szczegółowe", który został przetłumaczony na dwadzieścia języków i jest podstawowym podręcznikiem dla studentów psychologii, psychiatrii, pracy socjalnej i pielęgniarstwa psychiatrycznego na całym świecie. Beck jest również autorką wielu publikacji na temat podejścia terapii poznawczej i poznawczo- behawioralnej do procesu odchudzania oraz diety (np. "Dieta Becka"), a także setek artykułów naukowych w swojej dziedzinie. Pracowała też przy tworzeniu Skali Młodzieży Becka dla upośledzenia społecznego i emocjonalnego.

Judith S. Beck jest przewodniczącą Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy- założonej wspólnie z ojcem organizacji non-profit, w której zajmuje się edukacją, opieką kliniczną oraz badaniami na temat terapii poznawczo- behawioralnej. Jest także profesorem psychologii klinicznej i psychiatrii na Uniwersytecie Pensylwanii.

Za swoją wyjątkowo rozbudowaną działalność Judith Beck otrzymała wiele nagród i wyróżnień, miedzy innymi Nagrodę za wybitny wkład osoby w działalność kliniczną oraz Nagrodę Wydziału Klinicznego Perelman School of Medicine Uniwersytetu Pensylwanii.

Ładowanie...