Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Historia

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Judith Herrin

   (2 produktów)

  Bizancjum

  Judith Herrin

  (okładka twarda)

  45,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Rawenna. Stolica imperium, tygiel Europy

  Judith Herrin, Norbert Radomski

  66,95 
  Wysyłka 24 godziny

  Judith Herrin

  Prof. Judith Herrin zajmuje się zwłaszcza dziejami wczesnośredniowiecznymi, wpływami bizantyjskimi i islamskimi oraz znaczeniem kobiet w średniowiecznym świecie. Za wkład naukowy w rozwój historii badaczka otrzymała w 2016 r. prestiżową nagrodę Heineken Prize. Ponadto zdobyła The Pol Roger Duff Cooper Prize i PROSE Award in European History oraz była nominowana do Wolfson Historic Prize i London Hellenic Prize. Współpracowała z najważniejszymi uniwersytetami na świecie oraz prowadziła wykopaliska w Grecji i w Turcji. Wykładała historię na Princeton University oraz w londyńskim King's College.

  Prof. Judith Herrin jest wykładowcą emerytowanym, ale wciąż prowadzi badania, głównie odkrywając tajemnice Rawenny. Należy do wielu organizacji naukowych. Współpracuje chociażby z Austrian Academy of Sciences, Advisory Publications Committee w British School of Athens i European Association of History Educators. Ponadto była jedną z głównych organizatorek serii przetłumaczonych tekstów bizantyjskich, która została wydana przez Liverpool University Press. Badaczka czasami uczestniczy również w audycjach radiowych BBC o tematyce historycznej.

  "Rawenna" - publikacja prof. Judith Herrin, przybliżająca ulubioną tematykę autorki. Badaczka analizuje źródła historyczne i najnowsze odkrycia archeologiczne, wyjaśniając niezwykłe znacznie Rawenny dla całej europejskiej kultury. Niesamowita historia tego miasta zawiera wciąż wiele niewyjaśnionych opowieści. To niezwykłe miejsce od zawsze przyciągało uczonych, rzemieślników, władców oraz przywódców religijnych, doprowadzając do ścierania się różnych poglądów. Było wyjątkowym połączeniem kultury wschodniej i kultury zachodniej, które wpłynęło na inne średniowieczne państwa.

  Ładowanie...