Xi
 » Jonny Thomson

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jonny Thomson

   (1 produktów)

  Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach

  Jonny Thomson

  (okładka twarda)

  32,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Jonny Thomson

  Jonny Thomson jest wykładowcą filozofii na Uniwersytecie w Oxfordzie i popularyzatorem nauki wśród użytkowników social mediów. Szeroką rozpoznawalność zyskał poprzez prowadzenie konta Mini Philosophy w aplikacji Instagram; obecnie profil obserwowany jest przez kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Thomson dzieli się na nim refleksjami z rozmów, jakie na co dzień odbywa ze swoimi studentami, przybliża także w prosty sposób wybrane zagadnienia z historii filozofii.

  Kontynuacją myśli towarzyszącej Thomsonowi podczas tworzenia internetowych treści jest popularnonaukowa książka "Filozofia dla zabieganych", przeznaczona dla osób zainteresowanych podstawami filozofii podanymi w zrozumiałej formie. Thomson przedstawia idee najwybitniejszych filozofów wszystkich epok - od starożytności do czasów współczesnych i pokazuje, jak można przełożyć je na grunt codziennego życia.

  Okazuje się, że znajomość "Sztuki Wojny" Sun Zi stanowi praktyczny handicap podczas gry w planszówki, a poglądy Simone de Beauvoir są ważnym głosem w rozważaniach na temat macierzyństwa. Twórczość Jonny'ego Thomona jest znakomitym punktem wyjścia do dalszego zgłębiania wiedzy filozoficznej i lekcją wykorzystywania jej w praktyce.

  Ładowanie...